Brzydkie, ale mądre: Smart Battery Case do iPhone’a 6 i 6s jest naprawdę “smart”

Marek Twejn   8 grudnia 2015

battery-case

Zdania na temat wyglądu najnowszego produktu Apple są bardzo podzielone, ale wygląda na to, że etui Smart Battery Case jest “smart” nie tylko z nazwy. Apple udostępniło kilka dodatkowych szczegółów na jego temat .

berrolia

Oprócz integracji z iOS, dzięki której poziom naładowania baterii w etui możemy sprawdzić na ekranie blokady i w Centrum powiadomień, futerał posiada również wewnętrzną antenę pasywną, która odpowiednio przekierowuje fale radiowe, dzięki czemu bateria nie zakłóca komunikacji w telefonie. Zdaniem Apple, to właśnie zakłócenia powodowane przez etui, zwłaszcza te z baterią, są głównym powodem niezadowolenia wielu użytkowników z używania tego typu produktów.

Apple wykorzystało również innowacyjną metodę ładowania: o ile inne “power case’y” najpierw ładują iPhone’a, a potem baterię w etui, Smart Battery Case ładuje obydwie baterie jednocześnie i w czasie, w którym ładuje baterie w telefonie do pełna, jest w stanie naładować swoją własną baterię do połowy.

Okazuje się, że etui ma jednak diodę sygnalizującą poziom naładowania baterii. Z niewiadomych powodów umieszczona jest ona jednak po wewnętrznej stronie obudowy, więc jeśli chcemy sprawdzić stan baterii, musimy częściowo wysunąć telefon z etui.

verge-2015-12-07_10-33-15.0

Nigdy nie używałem etui z baterią, ale jedyny powód takiego rozwiązania, jaki przychodzi mi do głowy, jest taki, że nieustannie świecąca dioda może nie tylko przeszkadzać (zwłaszcza w nocy/w ciemnym otoczeniu), ale też sprawiać wrażenie, że bateria niepotrzebnie traci energię na podświetlanie jej. Aktywowanie diody dodatkowym przyciskiem też nie wydaje się dobrym pomysłem w przypadku tak drobnej konstrukcji.

Zdaniem Apple, etui ma również specjalnie zaprojektowane otwory na głośniki, dzięki czemu dźwięk z iPhone’a może wybrzmieć w pełni.

Nowe etui już do nas jedzie. W przyszłym tygodniu opublikujemy jego recenzję. W międzyczasie możecie obejrzeć recenzję The Verge:

Smart Battery Case jest dostępne w sklepie Apple w dwóch kolorach – białym oraz grafitowym, za 479 zł.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: