Najciekawsze nowości z CES 2016 [liveblog]

Marek Twejn   5 stycznia 2016

Print

Wczoraj rozpoczęły jedne z największych targów elektroniki użytkowej na świecie – CES 2016. Choć Apple nie uczestniczy w tej imprezie (tak, jak w żadnych innych targach), w Las Vegas znajdziemy dużo ciekawych nowości i akcesoriów do sprzętu Apple, które będziemy prezentować w tym aktualizowanym na bieżąco wpisie.

berrolia

Kanex: powerbanki dla MacBooka, iPhone’a i Apple Watch

dsc_2479

Na tegorocznych targach CES Kanex zaprezentował m.in. dwa ciekawe powerbanki. Pierwszy z nich ma pojemność 15000 mAh i gniazdo USB-C, co sprawia, że idealnie nadaje sie do ładowania 12-calowego MacBooka (który wyposażony jest w baterię 5263 mAh). Dzięki obecności tradycyjnego portu USB-A, do powerbanku podłączymy również każde inne urządzenie (np. iPhone’a czy iPada).

dsc_2478

Drugi powerbank przeznaczony jest dla Apple Watch i posiada baterię o pojemności 4000 mAh, która jest w stanie zapewnić 6-7 pełnych ładowań zegarka. Powerbank posiada ładowarkę ze złączem indukcyjnym do ładowania Apple Watch oraz port USB umożliwiający ładowanie wszystkich innych urządzeń.

Nie są jeszcze znane ceny, ani data premiery obu powerbanków.

Fot: 9to5Mac

Incipio ClamCase

clamcase-2016

Incipio ogłosiło wprowadzenie na rynek pięciu nowych bezprzewodowych klawiatur do iPadów: jedną do iPada Pro, jedną do iPada mini 4 oraz trzy dla iPada Air 2.

ClamCase Prompt dla iPada Air 2 (200 dol.) ma wbudowany ekran OLED, który wyświetla powiadomienia, kiedy klawiatura zakrywa wyświetlacz iPada. ClamCase+ Power dla iPada Air 2 (200 dol.) jest wyposażona w dodatkową baterię o pojemności 6000 mAh.

ClamCase+ dla iPada Pro (170 dol.) i iPada Air 2 (150 dol.) to podświetlane klawiatury QWERTY dostępne w kolorze złotym, srebrnym oraz gwiezdnej szarości. Wersja dla iPada Pro wyposażona jest w schowek na Apple Pencil.

ClamCase Pro dla iPada mini 4 (130 dol.) jest wyposażona w Bluetooth 3.0 i dostępna w kolorze szarym oraz srebrno-białym.

Wersja dla iPada mini 4 będzie dostępna w pierwszym kwartale tego roku, pozostałe klawiatury pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale.

Griffin Travel Power Bank dla Apple Watch

griffin-power-bank-apple-watch

Zaprezentowany prze firmę Griffin niewielki bank energii dla Apple Watch posiada ładowarkę ze złączem indukcyjnym i baterię 800 mAh, która według producenta ma pozwolić naładować zegarek 4 razy. Taka wydajność wydaje się to jednak mała prawdopodobna biorąc pod uwagę fakt, że konkurencyjny Nomad Pod z baterią 1800 mAh jest w stanie naładować Apple Watch około 3 razy.

Griffin Travel Power Bank jest jednocześnie breloczkiem do kluczy, ładowany jest standardowo przez kabel micro USB i posiada jeden przycisk, dzięki któremu uruchamiamy i wstrzymujemy ładowanie.

Produkt będzie dostępny w drugim kwartale 2016 r. i będzie kosztował 70 dol.

iShowFast

iShowFast-Hero-square

iShowFast to miniaturowy dysk flash wyposażony w złącze Lightning i USB 3.0, dzięki któremu możemy przenosić dane z iPhone’a/iPada na Maca/PC. Urządzenie umożliwia przenoszenie plików o rozmiarze większym niż 4 GB i osiąga następujące prędkości:

  • złącze Lightning: 30MB/s (odczyt), 20MB/s (zapis)
  • złącze USB 3.0: 140MB/s (odczyt), 45MB/s (zapis)

Dysk jest dostępny w wersji 16/32/64/128/256 GB, za które zapłacimy odpwowiednio 80/100/150/250/400 dol.

Dysk LaCie Porsche Design z USB-C

lacie-mac

LaCie zaktualizowało całą linię dysków Porsche Design z aluminiową obudową, dodając port USB-C, dzięki czemu dyski możemy używać również z nowym MacBookim. Desktopowa wersja nowego LaCie Porsche Design będzie jednocześnie ładowała Maca, jeśli sama będzie podłączona do źródła zasilania.

Do każdego dysku dołączona jest przejściówka USB-C -> USB 3.0.

Mobilna wersja LaCie Porsche Design dostępna będzie w opcjach 1/2/4 TB (ceny zaczynają się od 110 dol.), wersja desktopowa zaś w opcjach 4/5/8 TB (ceny zaczynają się od 210 dol.). Nowe dyski pojawią się w sprzedaży w marcu.

Griffin BreakSafe Magnetic USB-C Power Cable

breaksafe-usb-c-power-cable-03

Propozycja Griffina przeznaczona jest dla 12-calowych MacBooków, w których Apple zrezygnowało z ładowania za pomocą ładowarki MagSafe na rzecz ładowania przez kabel USB-C. BreakSafe składa się z dwóch części: pierwsza to niewielki adapter USB-C -> MagSafe, który podłączamy do MacBooka, drugi to dwumetrowy kabel zakończony magnetyczną końcówką imitującą applowskie MagSafe, którą podłączamy do adaptera.

BreakSafe będzie dostępny w kwietniu za 40 dol.

(artykuł aktualizowany na bieżąco…)

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: