Porównanie prędkości: iOS 8.4.1 vs. iOS 9.2.1 na iPhonie 4S, 5 i 5s (wideo)

Tomek Czech   21 stycznia 2016

io8-ios9-iphone-4s-5-5s

Według najnowszych danych iOS 9 zainstalowany jest już w około 75% urządzeń mobilnych od Apple. Około 20% użytkowników wciąż pozostaje jednak przy iOS 8. Można śmiało przypuszczać, że większość z nich robi to z obawy o spowolnienie urządzenia po aktualizacji do najnowszej wersji iOS. Ale czy te obawy są uzasadnione? iAppleBytes porównało prędkość działania ostatniej wersji poprzedniego systemu – iOS 8.4.1 oraz najnowszego iOS 9.2.1 na iPhonie 4S, 5 i 5s.

berrolia

W przypadku iPhone’a 4S niektóre aplikacje wydają się działać minimalnie szybciej pod iOS 8, niektóre jednak działają odrobinę sprawniej pod iOS 9. Na iPhonie 5 i 5s różnice są ledwo zauważalne. Biorąc pod uwagę ilość dodatkowych funkcji, które zyskujemy po instalacji iOS 9, nie powinniśmy mieć wątpliwości, że przesiadka na najnowszy iOS jest opłacalna nawet w przypadku starszych iUrządzeń.

iPhone 4S: iOS 8.4.1 vs. iOS 9.2.1

iPhone 5: iOS 8.4.1 vs. iOS 9.2.1

iPhone 5s: iOS 8.4.1 vs. iOS 9.2.1

Zobacz też, jak starsze iUrządzenia radzą sobie z pierwszą betą iOS 9.3.

Więcej o iOS 9:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: