iPhone SE: które modele są najpopularniejsze w Polsce?

Tomek Czech   1 kwietnia 2016

iphone-se-kolory

iPhone SE jest od dwóch dni dostępny w przedsprzedaży w polskim Apple Online Store. Początkowo przewidywany termin wysyłki określony był dla wszystkich modeli na 5-7 kwietnia. W związku z napływem zamówień terminy dostawy zaczęły się wydłużać. Na ich podstawie jesteśmy w stanie określić, które modele najlepiej sprzedają się w Polsce (zakładając, że na początku ilość dostępnych sztuk każdego modelu była taka sama).

berrolia

Obecnie najdłuższy czas oczekiwania (20 – 25 kwietnia) figuruje przy modelach:

  • srebrny 16 GB
  • srebrny 64 GB
  • gwiezdna szarość 64 GB
  • złoty 64 GB

Krócej (do 8 – 12 kwietnia) będziemy czekać na następujące modele:

  • gwiezdna szarość 16 GB
  • złoty 16 GB
  • różowe złoto 16 GB
  • różowe złoto 64 GB

Nie znamy oczywiście dokładnych danych liczbowych, więc trudno ocenić, który spośród czterech najpopularniejszych modeli sprzedaje się najlepiej. Wydaje się jednak, że najbardziej pożądanymi modelem w Polsce jest ten w kolorze srebrnym. Mimo wyższej ceny, lepiej sprzedają się też modele wyposażone w 64 GB pamięci.

Mniej popularne są modele 16 GB. Polaków nie zachwycił chyba też iPhone SE w kolorze różowego złota.

Oczywiście możliwe jest też, że początkowa ilość sztuk wersji rose gold była mniejsza, niż pozostałych modeli, bo iPhone SE to pierwszy 4-calowiec od Apple w kolorze różowego złota. Posiadający niemal identyczną obudowę iPhone 5s sprzedawany był w kolorze srebrnym, złotym oraz gwiezdnej szarości.

BrydgeAir-klawiatura-ipad

My na potrzeby testów i recenzji zamówiliśmy model 64 GB w kolorze srebrnym. Mamy nadzieję podzielić się z Wami naszymi pierwszymi wrażeniami już na początku przyszłego tygodnia.

Więcej o iPhonie SE:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: