iPhone SE: szczegółowe testy wydajności, baterii i wyświetlacza

Marek Twejn   25 maja 2016

event-all2

Widzieliśmy już wyniki kilku testów wydajności systemu i baterii iPhone’a SE, ale wiele osób czekało na recenzję wykonaną przez ekspertów z AnandTech, którzy szczegółowo testują nowy sprzęt przy pomocy własnych, wypracowanych przez lata metod i narzędzi. Z ich recenzji iPhone’a SE  dowiadujemy się, że nowy 4-calowiec od Apple wypadł w testach rewelacyjnie.

berrolia

Szczególnie dobre rezultaty osiągnął w testach wydajności i teście baterii. Znacznie gorzej spisał się jednak w teście wyświetlacza.

WYDAJNOŚĆ SYSTEMU

W teście szybkości działania całego systemu i poszczególnych aplikacji, iPhone SE wypadł najlepiej spośród wszystkich topowych smartfonów, zostawiając w tyle nawet iPhone’a 6s.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że (z niewyjaśnionych powodów) w teście nie brały udziału flagowe modele z Androidem, które miały premierę w 2016 r. (np. Samsug Galaxy S7,  S7 Edge czu Huawei P9).

81632

81639

81642

DŁUGOŚĆ ŻYCIA NA BATERII I SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA

Testy AnandTech potwierdziły rezultaty poprzednich testów oraz to, co oficjalnie twierdzi Apple: iPhone SE działa na jednym ładowaniu o wiele dłużej, niż poprzednie modele (6 i 6s), a także większość smartonów konkurencji. Kluczem do osiągnięcia takiego rezultatu jest z pewnością znaczne poprawienie gospodarowania energią zarówno przez hardware, jak i software, ale też zastosowanie znacznie mniejszego, a więc mniej wymagającego ekranu.

Szybkość ładowania iPhone’a SE jest również bardzo zadowalająca.

81637

81646

WYŚWIETLACZ

Jak słusznie zauważa recenzent Brandon Chester, mówiąc o iPhonie SE najczęściej mówimy o ekranie, jednak nie względu na jego jakość, lecz rozmiar. Wyświetlacz w nowym 4-calowcu to prawdopodobnie dokładnie ten sam panel, co w modelu 5s, więc stworzony przy użyciu technologii sprzed kilku lat. Nic więc dziwnego, że w wielu aspektach nie dorównuje on ekranom współczesnych topowych smartfonów, przede wszystkim jeśli chodzi o kontrast i odwzorowanie czerni.

81649

81648

Ekran w iPhonie SE jest za to jednym z najjaśniejszych wyświetlaczy z dostępnych na rynku. Dobrze wypada też w teście odwzorowania kolorów.

81652

W recenzji AnandTech znajdziecie więcej szczegółowych testów iPhone’a SE.

Więcej o iPhonie SE:

Źródło: AnandTech

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: