Jak oglądać EURO 2016 na żywo na iPhonie, iPadzie, Macu lub Apple TV

Tomek Czech   10 czerwca 2016

uefa_euro_2016

Otwierasz lodówkę, a tam Robert Lewandowski. Tak, w ostatnich dniach “Lewy” i reszta biało-czerwonej ferajny, która pojechała do Francji zagrać trzy siedem meczów, spogląda na nas z każdego bilbordu, z opakowań czipsów i wafelków, z etykiet tanich kosmetyków, czy kompletu nowej pościeli. Na szczęście już w niedzielę cały ten cyrk się skończy i piłkarzy zobaczymy po prostu… na boisku.

EURO 2016 zaczyna się jednak już dziś. Zobacz, jak oglądać mecze na żywo na iPhonie, iPadzie, Macu lub Apple TV.

berrolia

IPLA

Prawa do pokazania wszystkich meczów ma w Polsce jedynie Polsat. Transmisje na żywo będziemy mogli śledzić w aplikacji IPLA na iPhonie lub iPadzie oraz na stronie ipla.tv.

  • IPLA Sport

W aplikacji, na kanale Polsat Sport HD zobaczymy 24 spotkania: mecz otwarcia, wszystkie mecze z udziałem Polaków, 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał. Dostęp do pakietu IPLA Sport, w którym znajdziemy kanał Polsat Sport HD kosztuje 19,oo zł na 30 dni, co wystarczy do obejrzenia finału w dniu 10 lipca. Abonenci Cyfrowego Polsatu i sieci Plus płacą za pakiet 10,00 zł.

Pakiet można też “testować” za darmo przez 14 dni

  • IPLA EURO 2016

Wszystkie 51 spotkań mistrzostw będzie można obejrzeć tylko na kanałach Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które są dostępne jedynie w specjalnie utworzonym pakiecie IPLA EURO 2016, za który trzeba zapłacić 99,00 zł.

Pakiet zapewni nam transmisje na żywo (bez reklam, w jakości HD), komentarze ekspertów, studia przedmeczowe i analizy pomeczowe. Razem będzie to ponad 200 godzin relacji. 

Na kanałach Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 znajdziemy też pełne mecze po ich zakończeniu. W trakcie oglądania meczów na żywo będzie też możliwość przewijania streamu wstecz. 

  • Futbol 2016

IPLA przygotowała też specjalną promocję dla klientów Plusa: nowi klienci oraz klienci przedłużający umowę otrzymają dostęp do pakietu IPLA EURO 2016 (wszystkie 51 spotkań), jeśli podpiszą z operatorem umowę z abonamentem za minimum 59 zł w ofercie ze sprzętem lub za minimum 49 zł w wariancie tylko SIM lub ze sprzętem na raty.

Dodatkowo, streaming transmisji nie będzie zużywał mobilnego pakietu danych.

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

TVP Stream

Telewizja Polska wykupiła prawa do pokazania zaledwie 11 spotkań: meczu otwarcia, trzech meczów Polaków w fazie grupowej, dwóch meczów w 1/8 finału, dwóch ćwierćfinałów, obu półfinałów i finału.

Wszystkie te mecze będzie można zobaczyć w serwisie SPORT.TVP.PL i w aplikacji TVP Stream na iOS.

Ciekawostką jest to, że dwa mecze Polaków podczas Euro 2016 skomentuje Piotr “Izak” Skowyrski, popularny YouTuber i komentator e-sportu.

Apple TV

Niestety aplikacje IPLA i TVP Stream nie są jeszcze dostępne na tvOS. Jedyną metodą żeby oglądać mecze na telewizorze podłączynym do Apple TV jest skorzystanie z AirPlay. Obraz przesyłać możemy na ekran telewizora zarówno z iPhone i iPada, jak i z Maca.

Żadna z aplikacji na iOS nie wspiera AirPlay natywnie, więc trzeba będzie skorzystać z funkcji klonowania ekranu (AirPlay Mirroring).

VPN

Transmisje przeprowadzać będzie nieodpłatnie w sieci i poprzez aplikacje oczywiście również wiele telewizji zagranicznych, jak niemieckie ARD, brytyjskie BBC czy hiszpańskie Telecinco. Dostęp do streamingu będzie ograniczony terytorialnie (tylko dla użytkowników łączących się z internetem z danego kraju), ale te restrykcje w legalny sposób obejść można dzięki usłudze VPN.

Darmowy VPN umożliwiający łączenie się z serwerów niemieckich, holenderskich, amerykańskich, kanadyjskich i singapurskich zapewnia przeglądarka Opera (zarówno dla Maca, jak i na iOS). Istnieją też oczywiście dziesiątki innych, płatnych i darmowych serwisów VPN.

lapa-backpack

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: