iMessage na Androida może zostać ogłoszone podczas WWDC 2016

Tomek Czech   10 czerwca 2016

imessage-android

Zdaniem serwisu MacDailyNews, w poniedziałek podczas WWDC 2016 Apple ogłosi, że szyfrowane wiadomości iMessage będą też niedługo dostępne dla Androida. Serwis powołuje się na informacje uzyskane od osób “zaznajomionych z planami Apple”.

berrolia

Obecnie iMessage dostepne sa jedynie dla użytkowników sprżętu Apple (iPhone, iPad, iPod touch i Mac). Jeśli informacje MacDailyNews się potwierdzą, będziemy mogli wymieniać się wiadomościami w niebieskich chmurkach również z użytkownikami Androida, którzy odtąd będą mogli korzystać z wszystkich możliwości, które dają iMessage.

Informatorzy MacDailyNews twierdzą, że choć plany Apple mogą się jeszcze zmienić i firma może nie ogłosić tej wiadomości podczas przyszłotygodniowej konferencji, iMessage na pewno pojawią się na Androidzie jeszcze w tym roku.

Według innych doniesień, Apple ma też niedługo wprowadzić możliwość przekazywania transferów pieniężnych poprzez iMessage z wykorzystaniem Apple Pay.

Wydarzenie otwierające WWDC 2016 rozpocznie się w poniedziałek, 13 czerwca o godz. 19:00 czasu polskiego. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować przebieg konferencji na stronie oraz na Twitterze i Facebooku.

Wszystkie sesje konferencji będą transmitowane na żywo na stronie developer.apple.com/wwdc/live/ i przez aplikację WWDC na iOS i Apple TV.

Przeczytaj też: 10 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w iOS 10 [opinia]

lapa-backpack

Źródło: MacDailyNews, za MacRumors

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: