Pokemon Go pobiło rekord pobrań w pierwszym tygodniu od ukazania w App Store

Mateusz Majewski   23 lipca 2016

169

Pokemon Go to niepodważalny hit ostatnich dni, o którym słychać było z każdej strony. Okazuje się, że grę w przeciągu tygodnia od pojawienia się w sklepie App Store pobrało więcej użytkowników, niż jakąkolwiek aplikację wcześniej. Program znajduje się obecnie na pierwszych miejscach najlepszych darmowych oraz najbardziej dochodowych aplikacji w App Store.

berrolia

Jak pisze Jim Dalrymple z portalu The Loop, Apple potwierdziło, że Pokemon Go pobiło właśnie rekord pobrań aplikacji w App Store w przeciągu tygodnia od jej publicznego udostępnienia. Na razie nie mamy dostępu do konkretnych liczb ze strony Apple. Ze względu na pobicie dotychczasowego rekordu, spółka z Cupertino wypłaciła twórcom równe 50 miliardów dolarów.

Chociaż sukces Pokemonów nie był trudny do przewidzenia, o tyle liczba pobrań w pierwszym tygodniu może być pewnym zaskoczeniem. Przypomnijmy, że początkowo aplikacja dostępna była tylko dla kilku krajów, jak Nowa Zelandia czy USA.

Bardzo ciekawą pozostaje kwestia popularności oraz dochodu z aplikacji po zakończeniu się nadal trwającego na nią szału. Wiemy jednak, że by przekonać reklamodawców, Niantic planuje utworzenie sponsorowanych “Pokestopów” i miejsc treningu dla Pokemonów. Jednak utrzymanie użytkowników będzie jeszcze trudniejszym zadaniem i o tym, na co zdecydują się twórcy dowiemy się prawdopobnie już niebawem.

Podłącz się do nas na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link Me Air – innowacyjny bezprzewodowy powerbank z nano-przyssawkami

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Wideo i foto. Windsurfing, żeglarstwo, podróże. Twitter: @add_mean

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: