Nowa aplikacja YouTube Go pozwoli zapisać wideo do trybu offline i ograniczy wykorzystanie danych sieci komórkowej

Tomek Czech   27 września 2016

aplikacja-toytube-go

Google poinformowało właśnie o wprowadzeniu nowej aplikacji – YouTube Go, która została stworzona z myślą o użytkownikach chcących ograniczyć zużycie danych sieci komórkowej lub mieszkających w miejscu ze słabym lub brakiem zasięgu 3G. Aplikacja ma w pierwszej kolejności trafić do Indii, ale potem ma też zadebiutować na innych rynkach.

berrolia

YouTube Go pozwala na zapisywanie wideo w urządzeniu, gdy jesteśmy w zasięgu Wi-Fi i odtwarzanie go później w trybie offline.

Dla każdego wideo przygotuje też podgląd w formie animowanego GIFa, na podstawie którego ocenimy, czy chcemy zobaczyć film czy nie (co również pozwoli nam zaoszczędzić dane).

Przed wyświetleniem wideo, aplikacja poinformuje nas ile danych zostanie pobranych przy odtwarzaniu filmu w każdej z dostępnych rozdzielczości. Taka sama informacja pojawi się przed zapisaniem wideo.

ytgo-app-screens-preview

YouTube Go pozwoli też przesyłać filmy znajomym przez Bluetooth, a więc również z pominięciem danych sieci komórkowej.

share

Finalna wersja aplikacji ma zadebiutować w Indiach na początku przyszłego roku. Google nie zdradziło, kiedy YouTube Go pojawi się w innych krajach, ale na stronie youtubego.com/signup możemy zostawić swój numer telefonu lub maila i zostaniemy poinformowani o debiucie aplikacji w naszym regionie.

Miejmy nadzieję, że YouTube Go będzie dostępna również na iOS.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Google

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: