WSJ potwierdza: Apple pracuje nad nową, “rewolucyjną” klawiaturą dla Maców; premiera w 2018 (wideo)

Tomek Czech   19 października 2016

klaiwatura-e-ink-mac

Premiera nowych Maców już w przyszłym tygodniu, tymczasem The Wall Street Journal potwierdza dzisiaj to, o czym pisaliśmy kilka dni temu – w 2018 r. Apple wprowadzi na rynek MacBooki z klawiaturą, w której każdy z przycisków będzie osobnym wyświetlaczem E-ink, mogącym wyświetlać dowolne znaki – np. emotikony, znaki specjalne i litery każdego alfabetu. Zmieniałby się one dynamicznie w z zależności od indywidualnych ustawień i obecnie używanej aplikacji.

berrolia

Projekt nowej klawiatury opracował australijski startup Sonder Design, w który jakiś czas temu zainwestował Foxconn. WSJ nie potwierdza wcześniejszych doniesień, że Apple kupiło startup. Gazeta informuje tylko, że Tim Cook miał spotkać się z przedstawicielami Faxconnu i Sonder 11 października, podczas swojej wizyty w Chinach.

Według WSJ, w nową klawiaturę będzie w przyszłości standardowo wyposażony każdy MacBook. Apple ma planować wprowadzenie na rynek laptopów z taką klawiaturą w 2018 r.

desktop121

Według anonimowego użytkownika serwisu Reddit, który podaje się za pracownika pekińskiego uniwersytetu Tsinghua, Apple planuje też stworzenie klawiatury Magic Keyboard w nowej technologii.

Tymczasem Sonder jeszcze przed końcem tego roku ma zacząć sprzedawać stworzoną przez siebie zewnętrzną klawiaturę z przyciskami-wyświetlaczami E-ink. Cena – 199 dol. Można już robić preordery.

thinkapple-300x300-dragonfly

Sonder udostępnił wideo prezentujące testowy model klawiatury:

Podobne tematy:

Thinkapple_logos

Źródło: WSJ

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: