Wszystkie nowości w iOS 10.2 beta 2

Tomek Czech   8 listopada 2016

ios-10-2-zmiany

Apple udostępniło wczoraj deweloperską wersję iOS 10.2 beta 2. Zawiera ona nową, zaprezentowaną na październikowej konferencji aplikację Telewizja, połączenia alarmowe SOS i drobne zmiany w aplikacji Muzyka.

berrolia

Wszystkie nowości:

  • aplikacja Telewizja: nowa aplikacja dla iPhone’a, iPada i Apple TV, która grupuje kontent wideo (m.in. filmy, seriale) z wszystkich aplikacji zawierających treści wideo, których używamy. Aplikacja pojawia się co prawda w najnowszej becie iOS 10.2 w Polsce (przy ustawionym języku polskim i regionie – Polska), ale nie działa – nie zawiera żadnego kontentu, nie da się połączyć ze sklepem, nie działa tez wideo-przewodnik. Apple poinformowało we wrześniu, że aplikacja TV będzie publicznie dostępna od grudnia, na razie tylko w USA;

tv-app-ios

– a tak aplikacja wygląda w Stanach Zjednoczonych:

tvappios102-800x709

  • połączenia alarmowe SOS: nowa funkcja pozwalająca na automatyczne połączenie z numerem SOS po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku włącz/wyłącz. Gdy to zrobimy, telefon zacznie odliczać od trzech w dół wydając przy tym sygnał alarmowy, po czym połączy nas z numerem 112. W Ustawieniach (Ogólne -> Alarmowe SOS) możemy zdecydować, czy przy odliczaniu ma być odtwarzany dźwięk alarmowy lub całkowicie wyłączyć funkcję;

sos-ios10

  • nowe, większe przyciski “Pomieszaj” i “Powtarzaj” w aplikacji Muzyka: żeby ich użyć, musimy przeciągnąć w górę kartę odtwarzanego utworu.

muzyka-ios10-2

Pierwsza beta iOS 10.2 zawierała nowe tapety dla iPhone’a 7, 100 nowych emotikonów, funkcję „Zachowaj ustawienia” w aplikacji Aparat oraz kilka innych nowości – zobacz pełną listę zmian w iOS 10 beta 1.

Zobacz też wszystkie nowe emotikony w najnowszej odsłonie iOS 1o.

300x300-oslo

Więcej o iOS 10:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: