Płock w mobilnym obiektywie – czwarte spotkanie drugiej edycji Nozbe Mobile Photo Trip

Redakcja   26 listopada 2016

mpt2_plock_plakat

Czas na czwarte spotkanie z cyklu Nozbe Mobile Photo Trip – po Katowicach, Warszawie i Kielcach, miłośnicy fotografii mobilnej spotkają się 3 grudnia w Płocku.

ThinkApple jest patronem medialnym wydarzenia.

berrolia

Kto z Was pamięta, że Płock był na przełomie XI i XII wieku stolicą Polski?
Jest to miasto Książąt Polskich (Władysława I Hermana oraz Bolesława III Krzywoustego), a także miasto Władysława Broniewskiego.

Dzisiaj to raczej zapomniane miasto gdzieś pomiędzy Warszawą, Łodzią i Toruniem, które nadal jest stolicą, ale polskiego przemysłu naftowego. To tu siedzibę i rafinerię ma PKN Orlen – patrząc na mapę można odnieść wrażenie, że rafineria terytorialnie jest większa od samego miasta.

W Płocku do dzisiaj – nieprzerwanie od 1180 roku, w tym samym miejscu – funkcjonuje najstarsze w Polsce Liceum Ogólnokształcące, które jest też jednym z najstarszych na Starym Kontynencie. Dzięki swej barwnej historii, Płock kryje w sobie wiele wspaniałych zakamarków, które mamy nadzieję że razem odkryjemy ponownie.

Prowadząca spotkanie w Płocku: Stella Szczupakowska (Instagram: @__szyczy__)

stella_szczupakowska_profil

Fotografia – jak mówi – była zawsze obecna w jej życiu, ale do zgłębienia wiedzy i technik zmobilizowały ją narodziny córki. Dzieci stały się głównym i ulubionym motywem jej zdjęć. Z czasem warsztat i zainteresowania rozwinęły się, przybyło trochę analogów, do których słabość ma do dzisiaj, pojawił się także smartfon, który otworzył oczy na fotografię mobilną.

Stella robi głównie zdjęcia czarno-białe, ponieważ uważa, że wtedy kolor nie odciąga uwagi od tego co na zdjęciu ważne – od emocji.

Fotografię mobilną, traktuje jako metodę na uwiecznianie mijanych obrazów oraz życia. Zawodowo związana z rodzimym potentatem naftowym, a w wolnych chwilach pracuje jako fotografka rodzinna i jest członkinią Płockiej Grupy Fotograficznej.

Zdjęcia Stelli możecie znaleźć tutaj.

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17 to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

Kolejne spotkania:

  • Toruń 14.01.2017
  • Białystok 4.02.2017
  • Bydgoszcz 18.03.2017
  • Kraków 1‐2.04.2017
  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:

MPT2_PARTNERS_BOX

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: