Plotka: nowy iPad z wyświetlaczem 10,5-cala zadebiutuje w 2017 r.

Tomek Czech   26 listopada 2016

ipad-pro-2

Kolejne źródło donosi, że w przyszłym roku na rynku pojawi się iPad z wyświetlaczem 10,5″ – tym razem takie informacje podaje DigiTimes, według którego produkcja nowego iPada rozpocznie się już w grudniu. Serwis powołuje się na źródła u tajwańskich dostawców podzespołów do sprzętu Apple.

berrolia

Według informatorów DigiTimes, firma z Cupertino zdecydował się na taki ruch, bo tablety o rozmiarze większym niż 10-cali stały się bardzo popularne w sektorze edukacyjnym i biznesowym w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem model 9,7″ (rozmiar oryginalnego iPada) może być trochę za mały, natomiast iPad Pro w rozmiarze 12,9″ – za drogi.

Nowy iPad 10,5″ będzie zdaniem DigiTimes posiadał procesor A10X, w który zostanie też wyposażony nowy model iPada Pro 12,9″.

Trzecim nowym modelem będzie tania wersja modelu 9,7″, która pozwoli Apple konkurować z tabletami z Androidem.

Jako pierwszy informację o nowym iPadzie z ekranem 10,5-cala podał w sierpniu analityk Ming-Chi Kuo.

thinkapple-300x300-dragonfly

Więcej o nowych iPadach:

 

Źródło: DigiTimes

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: