Twórca Androida pracuje nad “smartfonem nowej generacji”, który ma konkurować z iPhonem

Tomek Czech   15 stycznia 2017

Według informacji Bloomberga, Andy Rubin – twórca Androida, którego w 2005 r. sprzedał Google, ma w najbliższym czasie ogłosić powstanie firmy Essential, która zajmie się tworzeniem urządzeń wykorzystujących sztuczną inteligencję na znacznie większą skalę, niż robią to obecnie dostępne na rynku gadżety elektroniczne. Najważniejszym produktem firmy ma być “wysokiej jakości smartfon nowej generacji”, który będzie konkurował z iPhonem.

berrolia

Essential ma już 40 pracowników – głównie inżynierów, którzy kiedyś pracowali dla Apple, Google i Samsunga. Główną projektantką jest Linda Jiang, która przez długi czas zajmowała taka samą funkcję w Motoroli.

Nowa firma Rubina ma stworzyć platformę wykorzystującą dotychczasową wiedzę o sztucznej inteligencji, a w jej skład ma wejść zarówno software, jak i hardware. Kluczowym elementem całego ekosystemu, dokładnie jak w Apple, ma być smartfon.

Według informatorów Bloomberga, będzie on miał ekran edge-to-edge większy niż 5,5-calowy wyświetlacz iPhone’a w wersji Plus, ale jako całość będzie mniejszy od telefonu z Cupertino, dzięki bezramkowej konstrukcji (dokładnie taki sam dizajn ma posiadać tegoroczny iPhone 8). W ekranie ma być zastosowana technologia pozwalająca rozróżnić siłę nacisku palca, podobnie jak użyta w iPhonie technologia 3D Touch.

Zespół Rubina ma obecnie testować model z metalowymi krawędziami i tylną częścią obudowy wykonaną z ceramiki.

Jedną z najważniejszych części telefonu ma być “port magnetyczny”, który będzie służył do ładowania baterii, ale przede wszystkim do podłączania innowacyjnych akcesoriów, tworzonych również przez firmy trzecie. Inżynierowie pracują podobno m.in. nad kamerą w kształcie kuli, którą będzie można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia i filmy 360º.

Rubin ma planować wprowadzenie telefonu na rynek w połowie roku w cenie zbliżonej do ceny podstawowego modelu nowego iPhone’a (650 dol.). Informatorzy dodają jednak, że te plany mogą się jeszcze zmienić.

300x300-oslo

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple, których spodziewamy się w 2017 r.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: