Historia jednego zdjęcia – Imagination (Nozbe Mobile Photo Trip)

Redakcja   20 stycznia 2017

Fot.: @mariola_do

Przyjechaliśmy do Kielc, a one przywitały nas deszczem i wiatrem. Jestem niepoprawną optymistką, więc liczyłam na to, że będzie to stan przejściowy. Niestety, dwie godziny później, gdy dotarliśmy do Wzgórza Zamkowego, nie było ani trochę lepiej. Niebo zasłaniała gruba powłoka ołowianych chmur, a deszcz padał z jeszcze większym zaangażowaniem. W jednej ręce parasolka, w drugiej telefon, szarość dookoła… Jak tu zrobić jakieś przyzwoite zdjęcie?!

berrolia

I nagle spojrzałam pod nogi. Moim oczom ukazał się cień wieży odbity w mokrym chodniku. Sekundę później, obok tejże wieży, przemknął cień Rafała (@rkulakovski). I to był pomysł na kadr. Poprosiłam, aby stanął w taki sposób, by jego cień był równoległy do cienia rzucanego przez wieżę… i tak powstało to zdjęcie.

Już robiąc je zaplanowałam, że w czasie edycji odwrócę je o 180 stopni. Kilka miesięcy wcześniej, na spotkaniu z poznańskim fotografem Michałem Koralewskim (Wrocław, Kładka Nabycińska – pogoda, wypisz, wymaluj jak w Kielcach) padło stwierdzenie, że w każdych warunkach można znaleźć pomysł na zdjęcie, trzeba tylko uważnie patrzeć. Lubię ten kadr, bo nie jest jednym z tych, który ogląda się przez sekundę i przechodzi do następnego. Trzeba się przy nim zatrzymać, zastanowić, uruchomić wyobraźnię, odpowiedzieć na pytanie, co tak na prawdę, przedstawia. Jest czymś na granicy jawy i snu.

I okazało się, że nawet deszcz może być sojusznikiem fotografii. Gdyby nie on, ujęcie to by nie powstało. No i, oczywiście, gdyby nie Rafał.

Autorka zdjęcia: @mariola_do

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17

Nozbe Mobile Photo Trip to cykl spotkań miłośników fotografii mobilnej. Co miesiąc grupa 30‐40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

ThinkApple jest patronem medialnym Nozbe Mobile Photo Trip 16|17. 

Kolejne spotkania:

  • Białystok 4.02.2017
  • Bydgoszcz 18.03.2017
  • Kraków 1‐2.04.2017
  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:

MPT2_PARTNERS_BOX

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: