Apple robi kolejny krok w stronę uruchomienia nowego serwisu – Apple Video

Tomek Czech   13 lutego 2017

Jeśli myśleliście, że Apple kupiło Beats Music, żeby stworzyć streamingowy serwis muzyczny to jesteście w błędzie. Apple Music to tylko pierwszy krok w stronę stworzenia serwisu wideo i poważniejszego ataku na rynek telewizyjny, który Apple bezskutecznie próbuje podbić od 2007 r., czyli od czasu premiery Apple TV pierwszej generacji. Wieloletnie negocjacje nie przyniosły spodziewanych rezultatów – sieci kablowe i wytwórnie filmowe nie chciały oddać władzy nad swoim kontentem i sposobem dostarczania go użytkownikowi, jak zrobiły to wytwórnie muzyczne na początku lat 2000. Apple musiało więc pójść inną drogą – częściowo podobną do tej, którą obrały np. Netflix i Amazon, czyli zacząć produkować kontent wideo samemu. Kilka dni temu zakończyły się zdjęcia do pierwszego show produkowanego przez Apple – “Planet of the Apps”, a wczoraj udostępniono pierwszy klip zapowiadający nowy program – “Carpool Karaoke”.

berrolia

Apple wyemituje co najmniej 16 półgodzinnych odcinków nowego programu rozrywkowego. Każdy odcinek “Carpool Karaoke” będzie miał innego prowadzącego i wystąpią w nich m.in. takie pary jak John Legend i Alicia Keys, Seth MacFarlane i Ariana Grande, Billy Eichner i Metallica, czy były gracz NFL Michael Strahan i kierowca NASCAR Jeff Gordon. Pojawią się także m.in. Will Smith, Shaquille O’Neal, Chelsea Handler, Blake Shelton i John Cena.

Show ma być dostępne “niedługo”, wyłącznie w Apple Music (bez żadnych dodatkowych opłat).

Apple Music ma już ponad 20 mln subskrybentów. To świetna baza do wprowadzenia nowej usługi – Apple Video. Netflix ma co prawda w tej chwili już 90 mln subskrybentów, ale… Apple swojej usługi jeszcze nawet nie uruchomiło.

Zobacz też:

thinkapple-300x300-dragonfly

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple (Youtube)

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: