MacBook Pro 2018 z wirtualną klawiaturą i wsparciem dla Apple Pencil – koncept

Tomek Czech   6 kwietnia 2017

Wygląda to jak ziszczenie największego koszmaru osób, których nie zachwycił Touch Bar, i które zdecydowanie bardziej wolą używać klawiatury z tradycyjnym rzędem klawiszy funkcyjnych. Zwłaszcza z fizycznym przyciskiem Escape. Projektant Daniel Brunsteiner stworzył wizualizację MacBooka Pro, w którym tradycyjna klawiatura została usunięta i zastąpiona klawiaturą wirtualną, która przy pomocy jednego gestu może przekształcić się w ogromny touchpad ze wsparciem dla Apple Pencil.

berrolia

Wsparcie dla Apple Pancil (i innych rysików) pozwoliłoby profesjonalistom na projektowanie bezpośrednio na laptopie, bez konieczności podłączania do niego dodatkowych akcesoriów (np. tabletu graficznego).

Pod wirtualną klawiaturą ukryty byłby Taptic Engine, generujący feedback w postaci sygnałów haptycznych.

Silnik haptyczny ułatwiłby też pracę na nowym MacBooku Pro osobom niewidomym i niedowidzącym (choć z drugiej strony, usunięcie fizycznej klawiatury mogłoby tę pracę znacznie utrudnić).

Przypomnijmy, że według The Wall Street Journal, w 2018 r. Apple może wprowadzić na rynek MacBooki z klawiaturą, w której każdy z przycisków będzie osobnym wyświetlaczem E-ink, mogącym wyświetlać dowolne znaki – np. emotikony, znaki specjalne i litery każdego alfabetu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Daniel Brunsteiner

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: