Apple może zaprezentować inteligentnego asystenta domowego już w czerwcu na WWDC 2017 – raport

Marek Twejn   2 maja 2017

Według analityka Ming-Chi Kuo, już za miesiąc, podczas konferencji WWDC, Apple może zaprezentować nowe urządzenie – inteligentnego asystenta domowego na wzór Amazon Echo. Kuo ocenia, że jest “ponad 50%” szans na to, że urządzenie zadebiutuje już w czerwcu, i trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku.

berrolia

Analityk nie podaje nazwy nowego urządzenia, określa je mianem “pierwszego urządzenia domowego od Apple, wykorzystującego sztuczną inteligencję”.

Zdaniem Kuo, urządzenie będzie wyposażone w subwoofer i siedem głośników wysokotonowych, dzięki czemu będzie oferowało wysokiej jakości dźwięk. Będzie pozycjonowany jako urządzenie wyższej klasy niż Amazon Echo, w związku z czym będzie też od niego droższe (Amazon Echo kosztuje 179 dol.).

Według analityka, asystent będzie miał podobną moc obliczeniową co iPhone 6/6s. Będzie się łączył z urządzeniami iOS i Macami poprzez AirPlay.

Produkcją ma się zająć Inventec, ta sama firma, w która zajmuje się produkcją AirPodsów. Kuo przewiduje, że w pierwszym roku Apple sprzeda około 10 mln sztuk nowego urządzenia.

O tym, że może ono zadebiutować na WWDC 2017 informował już w zeszłym tygodniu Sonny Dickson. Według niego, urządzenie będzie działało na zmodyfikowanej wersji iOS i będzie wykorzystywało technologię zastosowaną w głośnikach Beats. Niemal całe będzie pokryte głośnikową siatką maskującą, a na górze znajdą się przyciski kontrolne.

We wrześniu ubiegłego roku Bloomberg podawał, że Apple przyspieszyło prace nad inteligentnym asystentem domowym, który będzie wyposażony w głośniki i mikrofony bardziej zaawansowane niż w produktach konkurencji. Może też zostać wyposażony w kamery i system rozpoznawania twarzy. W lutym Apple kupiło firmę RealFace, zajmującą się cyberbezpieczeństwem i uczeniem maszynowym, która opracowała własną technologię rozpoznawania twarzy, wykorzystującą sztuczną inteligencję.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Cała prawda o Galaxy S8 (+ KONKURS)

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: