Amazon prezentuje Echo Show – konkurenta przyszłego inteligentnego asystenta domowego od Apple (wideo)

Marek Twejn   9 maja 2017

Amazon zaprezentował dzisiaj Echo Show, następcę Amazon Echo – inteligentnego asystenta domowego, będącego jednocześnie głośnikiem Bluetooth. Echo Show jest wyposażony w kamerę 5 MP i 7-calowy wyświetlacz, które mają służyć przede wszystkim do prowadzenia rozmów wideo. Oczywiście na ekranie będą mogły być też wyświetlane wszystkie informacje, o które poprosimy Alexę – asystenta głosowego Amazonu oraz filmy, seriale czy inne klipy wideo.

berrolia

Amazon Show jest też wyposażony w dwa głośniki z systemem Dolby i osiem mikrofonów, dzięki któremu urządzenie usłyszy nas bez względu na to, w którym miejscu pomieszczenia się znajdujemy i nawet wtedy, kiedy jednocześnie odtwarza muzykę.

Za jego pomocą możemy też kontrolować urządzenia “inteligentnego domu” (światła, termostat, itd.), a teraz – dzięki kamerze – również monitorować pomieszczenie.

Amazon Show jest dostępny w dwóch kolorach – białym i czarnym, w cenie 229 dol. Zamawiać można go już dzisiaj, a oficjalnie w sprzedaży urządzenie pojawi się 28 czerwca.

Nad własnym inteligentnym asystentem domowym pracuje też od dawna Apple. Być może zaprezentuje go już w czerwcu na WWDC 2017.


300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Amazon

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: