Apple Pay może zadebiutować na Ukrainie w drugim kwartale 2018. Dopiero wtedy pojawi się też w Polsce?

Tomek Czech   30 maja 2017

Pewnie wiecie już, że według informacji uzyskanych przez Jacka Uryniuka, specjalistę od płatności mobilnych, Polski nie ma obecnie na liście wdrożeń Apple Pay w 2017 r. Może więc system płatności z Cupertino zadebiutuje u nas w 2018 r., razem z premierą na Ukrainie? Jak donosi dzisiaj ukraiński portal PaySpace Magazine, cytowany przez MacRumors, według Maxima Patrina, odpowiedzialnego za e-business w ukraińskim banku Alfa-Bank, Apple Pay ma oficjalnie wejść na Ukrainę w drugim kwartale następnego roku.

berrolia

Do tego czasu, jak wynika z ostatnich doniesień, Apple Pay ma też pojawić się m.in. w Niemczech i Belgii.

Trudno poderzewać, żeby rynek ukraiński był dla Apple bardziej priorytetowy niż polski (pod względem dochodów), z pewnością infrastruktura służąca płatnościom mobilnym nie jest za naszą wschodnią granicą lepiej rozwinięta niż na Wisłą (Polska należy w tej dziedzinie do europejskich, a nawet światowych liderów), więc z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że Apple Pay pojawi się u nas jeśli nie wcześniej, to też raczej nie później niż na Ukrainie.

Nadzieją na to, że w Polsce skorzystamy z Apple Pay szybciej niż za rok jest Revolut – obsługiwany przez aplikację wirtualny serwis bankowy, który umożliwia szybkie założenie rachunku powiązanego z wielowalutową, przedpłaconą kartą MasterCard. Revolut jest dostępny w Polsce i już niedługo ma zyskać wsparcie dla Apple Pay. Pozostaje nam tylko liczyć na to, że możliwość korzystania z mobilnych płatności z Cupertino nie zostanie ograniczona terytorialnie do państw, w których Apple Pay jest dostępne oficjalnie.

W połowie maja pojawił się inny sposób na korzystanie z Apple Pay w Polsce – ale jest on dość skomplikowany i niedostępny dla wszystkich.

Chcesz wiedzieć więcej o szansach na pojawienie się Apple Pay w Polsce i polskim rynku płatności mobilnych w ogóle? Przeczytaj nasz wywiad z Jackiem Uryniukiem, redaktorem naczelnym Cashless.pl.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

“Good Promo” w ThinkStore – mnóstwo świetnych akcesoriów tańszych nawet o 50%!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: