Apple Watch ratuje życie

Tomek Czech   17 października 2017

Wiele razy słyszeliśmy już historie o tym, że Apple Watch pomógł wykryć poważne choroby, najczęściej związane z zaburzeniami pracy serca, tym samym ratując życie użytkownika. Ostatni przypadek dotyczy 28-letniego Amerykanina Jamesa Greena, któremu applowski zegarek pomógł wykryć bardzo groźną przypadłość, jaką jest zatorowość płucną.

berrolia

Green otrzymał powiadomienie z aplikacji HeartWatch o nienaturalnie podwyższonym tętnie w momencie, gdy pracował przy biurku. Aplikacja zaleciła natychmiastowy kontakt z lekarzem, który po serii badań zdiagnozował zatorowość płucną i stwierdził, że gdyby Green zgłosił się później, mogłoby się to skończyć “bardzo źle”.

Zatorowość płucna zajmuje trzecie miejsce – po zawale serca i udarze mózgu – wśród przyczyn zgonów na skutek chorób układu krążenia.

Amerykanin podzielił się swoją historią na Twitterze: “Nigdy nie podejrzewałem, że mały, głupi komputerek na nadgarstek, który kupiłem dwa lata temu, uratuje mi życie”.

Warto zaznaczyć, że udostępniony w zeszłym miesiącu watchOS 4 posiada funkcję powiadamiania użytkownika o nienaturalnie podwyższonym lub niskim tętnie, nie jest wymagane instalowanie w tym celu aplikacji firm trzecich.

Aplikację HeartWatch stworzył w 2015 r. David Walsh po tym, gdy jego ojciec zmarł nagle w wielu 56 lat z powodu choroby serca. W rozmowie z The Telegraph Walsh przyznał, że w ciągu ostatnich dwóch lat użytkownicy wiele razy dzielili się z nim historiami o tym, jak jego program zmienił lub uratował im życie. Dodał, że coraz więcej lekarzy, zwłaszcza kardiologów, zaleca używanie Apple Watcha.

Może Cię zainteresować:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: TwitterThe Telegraph

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: