Raport: Apple pracuje nad tańszą wersją iPhone’a X

Tomek Czech   22 października 2017

Chiński Economic Daily podaje, że Apple pracuje nad dwiema kolejnymi wersjami iPhone’a X, które najprawdopodobniej zadebiutują jesienią 2018 r. Oprócz flagowego modelu, który jest obecnie roboczo nazwany “Lisbon”, ma pojawić się również nieco tańsza wersja, roboczo nazywana teraz “Hangzhou”.

berrolia

Według serwisu, w przyszłym roku Apple zastosuje nieco bardziej agresywną politykę cenową, m.in. w celu zwiększenia udziału w rynku smartfonów w Chinach i Indiach. Kluczową rolę w tych planach ma odegrać właśnie tańsza wersja następcy iPhone’a X.

Oczywiście nie ma się co spodziewać, że będzie to “tani iPhone”, coś na kształt iPhone’a SE. MacOtakara przewiduje, że możemy się spodziewać obniżki co najwyżej o około 90 dol., która może być osiągnięta m.in. przez wprowadzenie wersji o mniejszej pojemności, np. 32 GB.

Ale są też szanse na to, że flagowy model – następca iPhone’a X, będzie tańszy niż obecne tysiąc dolarów – wspominali o tym niektórzy analitycy: iPhone X został wyposażony w wiele całkowicie nowych technologii (jak kamera TrueDepth z FaceID), które w przyszłym roku powinny być już tańsze. Oczekuje się również, że sama produkcja nowego flagowca będzie kosztować mniej niż obecnie (całkowicie nowa konstrukcja iPhoen’a X wymagała stworzenia nowych linii produkcyjnych).

Więcej o przyszłorocznych iPhone’ach:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Economic Daily, MacOtakara
Grafika: iDropNews

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: