Raport: Apple pracuje nad bardzo tanim iPadem za 259 dol. (1399 zł)

Tomek Czech   1 grudnia 2017

Z dzisiejszego raportu Digitimes wynika, że Apple pracuje nad nową wersją iPada 9,7″, który miałby zadebiutować w drugim kwartale 2018 r. (premiera mogłaby się więc odbyć np. w czerwcu, podczas WWDC). Tajwański serwis powołuje się na źródła u azjatyckich partnerów firmy z Cupertino.

berrolia

Informatorzy twierdzą, że nowy iPad będzie kosztował jedynie 259 dol., czyli – uwzględniając obecny przelicznik Apple – około 1399 zł. Byłby wtedy najtańszym iPadem w historii – obecny model, wprowadzony na rynek w marcu tego roku, kosztuje 329 dol. (w Polsce – 1799 zł).

Do wiadomości na temat cen przyszłych produktów Apple musimy jednak podchodzić z dużym dystansem, bo azjatyccy podwykonawcy Apple raczej nie mają dostępu do takich informacji (choć dziwi to, że podają konkretną kwotę, zazwyczaj są to jakieś widełki).

Według Digitimes, tak tani iPad mógłby konkurować z tabletami innych firm dominujących w tym przedziale cenowym – Samsungiem, Amazonem, Huawei czy Lenovo.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że w 2018 r. Apple wprowadzi na rynek również ulepszone wersje iPadów Pro 10,5″ i 12,9″ bez przycisku Home, ze znacznie cieńszymi ramkami, Face ID, całkowicie nowym procesorem graficznym i wsparciem dla Apple Pencil nowej generacji.

Więcej o przyszłorocznych iPadach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: