Już 14 grudnia zadebiutuje iMac Pro – najpotężniejszy komputer Apple w historii. Ceny w Polsce mogą się zaczynać od 24 tys. zł

Tomek Czech   12 grudnia 2017

Apple ujawniło właśnie, że iMac Pro pojawi się w sprzedaży już w czwartek, 14 grudnia. Jego polska cena nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę cenę w Stanach Zjednoczonych – 4999 dol. za podstawowy model i przelicznik, jaki Apple stosuje obecnie w Polsce, nad Wisłą ceny będą się zaczynać od około 24 tys. zł.

berrolia

Najwyższa konfiguracja w Polsce może kosztować ponad 80 tys. zł.

iMac Pro będzie wyposażony w 8-, 10- lub nawet 18-rdzeniowe procesory Xeon z Turbo Boost do 4,5 GHz, grafikę Radeon Pro Vega z nową architekturą, pamięć RAM ECC do 128 GB, superszybkie dyski SSD do 4 TB z przepustowością 3GB/s oraz interfejs 10 GB Ethernet.

Podczas prezentacji nowego komputera Apple zapowiedziało, że będzie to najbardziej wydajny komputer, jaki kiedykolwiek stworzyło.

iMac Pro posiada 27-calowy wyświetlacz Retina 5K (14,7 miliona pikseli) o jasności 500 nitów, z szeroką gamą kolorów P3 i obsługą ponad miliarda barw.

Do komputera jest też dołączony czarny kabel Lightning, którego nie można kupić oddzielnie (przynajmniej na razie).

Tutaj znajdziesz wszystkie szczegóły na temat iMaca Pro.

Aktualizacja: Marques Brownlee twierdzi, że od czwartku dostępne będą modele z 8 lub 10 rdzeniami, natomiast w 2018 r. Apple wprowadzi do sprzedaży wersję 18-rdzeniową. Według niego, firma z Cupertino planuje też wprowadzenie wersji z 14 rdzeniami.

Zobacz: MacBooki Pro tańsze nawet o 2100 zł

Więcej o iMacu Pro:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: