TakeAction – produktywność w najlepszym wydaniu

Michał Liczbik   12 grudnia 2017

Aplikacje zarządzające zadaniami stały się integralną częścią mojego życia. Używałem wielu z nich, a moje serce zdobył Todoist. System nagradzania za wykonane zadania oraz zadania w grupach były zrobione doskonale. Kiedy jednak po raz kolejny stanąłem przed koniecznością wykupienia wersji premium, z ratunkiem przyszła aplikacja TakeAction.

berrolia

Pisaliśmy już kilka razy o tej świetnej aplikacji, jednak jej cena jak dla mnie była za duża. Wraz z premierą wersji 0.3 twórca programu zdecydował się na przejście na model darmowy. Nie uświadczymy tu reklam, czy żadnego odblokowywania funkcji za pieniążki (jak np. przypomnienia w Todoist). “Dlaczego nie dać szansy polskiemu deweloperowi?” – pomyślałem i tak też zrobiłem.

Ekranem głównym w TakeAction jest nasza lista zadań podzielona na tygodnie. Od każdej innej takiej listy wyróżnia ją znajdująca się na samej górze biała kulka o imieniu Achi, która wspina się coraz wyżej na szczyt z każdym wykonanym zadaniem. Niesamowicie satysfakcjonujący system nagradzania użytkownika.

Po przeciągnięciu palcem w dół po ekranie ukaże nam się ekran celów. Czeka tam na nas kolejny Achie, na zdecydowanie bardziej stromej górce. Po dodaniu jakiegoś celu dodajemy też do niego znane z wielu innych aplikacji Stories. Nie jest to jednak nachalna funkcja – wręcz przeciwnie, ma ogromny potencjał. Obecne już w aplikacji Stories (których jest niewiele – zmieńmy to!) pomagają mi czerpać inspirację i motywację do codziennego wykonywania zadań.

takeAction

Dodać należy jeszcze wyrazy uznania dotyczące estetyki i szybkości działania aplikacji na starszych iPhone’ach. No moim 5s wszystko działa błyskawicznie.

takeAction

Jedyne czego brakuje tej aplikacji to duża społeczność. Dajcie jej szansę, a wykonywanie zadań i realizowanie celów będzie sprawiało Wam więcej przyjemności niż zazwyczaj. 

Aplikację możecie pobrać za darmo z App Store.

Zobacz: MacBooki Pro tańsze nawet o 2100 zł

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: