Nowy bezramkowy iPhone z ekranem 6,1″ ma pogodzić zwolenników modeli z wyświetlaczami 4,7″ i 5,5″

Tomek Czech   14 lutego 2018

Analityk Ming-Chi Kuo przewiduje w dzisiejszym raporcie, że Apple sprzeda około 100 milionów egzemplarzy nowego iPhone’a z ekranem LCD 6,1″  w ciągu roku od jego premiery, która spodziewana jest we wrześniu. Tak wysoka sprzedaż ma być możliwa dzięki temu, że ten model całkowicie zastąpi iPhone’y ze starszą konstrukcją z ramkami i ekranami 4,7″ i 5,5″.

berrolia

iPhone 6,1-cala LCD (2018)

Nowy model 6,1″ ma być w pewnym sensie tańszą wersją iPhone’a X – będzie miał podobny dizajn z ekranem edge-to-edge oraz wycięcie na kamerę TrueDepth z Face ID, ale nie będzie miał wyświetlacza OLED, podwójnej kamery, 3D Touch, dwukomorowej baterii czy ramy ze stali nierdzewnej.

Dzięki temu będzie kosztował mniej – Kuo przewiduje, że cena tego iPhone’a wyniesie 600 – 700 dolarów.

Oprócz tego modelu, Apple ma wprowadzić na rynek dwa inne iPhone’y – iPhone’a X drugiej generacji (z ekranem 5,8″, jak w obecnej wersji) oraz “iPhone’a X Plus” z 6,5-calowym wyświetlaczem.

Nie zobaczymy więc już iPhone’ów z ekranami 4,7″ (jak w iPhonie 6/6s/7/8), ani 5,5″ (jak w iPhonie 6 Plus/6s Plus/7 Plus/8 Plus). Następcą tych modeli ma być iPhone z ekranem 6,1-cala.

Telefon ten z pewnością będzie nieco większy niż iPhone X, który z kolei jest nieco większy od iPhone’a z ekranem 4,7″. Będzie co prawda posiadał znacznie większy od niego wyświetlacz, ale może to nie zadowolić tych użytkowników, dla których wielkość iPhone 4,7″ jest maksymalną wielkością smartfona, którą są w stanie zaakceptować.

Pojawienie się iPhone’a 6,1″ z pewnością ucieszy z kolei zwolenników iPhone’ów w wersji Plus, bo nowy model będzie miał większy od nich ekran, natomiast telefon jako całość będzie mniejszy.

Nie wiadomo, czy Apple w tym roku spełni oczekiwania osób lubiących jeszcze mniejsze smartfony – czy wprowadzi na rynek iPhone’a SE drugiej generacji. Na ten temat pojawiło się wiele sprzecznych raportów. Według niektórych z nich, premiera iPhone’a SE 2 mogłaby się odbyć już w marcu, według innych, w 2018 r. taki model się nie pojawi.

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat iPhone’a 6,1″:

  • ekran LCD Full Active edge-to-edge z wycięciem jak w iPhonie X;
  • kamera TrueDepth z Face ID;
  • 3 GB RAM;
  • pojedyncza tylna kamera;
  • brak 3D Touch;
  • aluminiowa rama;
  • jednokomorowa, prostokątna bateria (iPhone X wyposażony jest w dwukomorową baterię w kształcie litery „L”);
  • klasyczna, 10-warstwowa płyta główna (iPhone X posiada 20-warstwową płytę główną);
  • cena: 700-800 dol.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: