Nowy model taniego iPada 9,7″ z obsługą Apple Pencil ma być zaprezentowany na wtorkowej konferencji w Chicago – raport

Marcin Chrobak   24 marca 2018

W swoim najnowszym raporcie analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że podczas wtorkowej konferencji Apple w Chicago swoją premierę będzie miała nowy model taniego iPada 9,7″, który będzie obsługiwał Apple Pencil.

berrolia

Dwa razy większa sprzedaż Apple Pencil

Według Ming-Chi-Kuo, Apple obecnie sprzedaje 4-4,5 miliona sztuk Apple Pencil rocznie, a już w tym roku (po premierze nowego iPada) jego sprzedaż ma wzrosnąć dwukrotnie i wynieść 9-10 milionów sztuk.

Są to dane szacunkowe, ponieważ Apple nie podaje wyników sprzedaży Apple Pencil.

Nowy, tani iPad 9,7″ (2018) z obsługą Apple Pencil

Skąd ten wynik? Odpowiedź jest prosta – nowy, tańszy iPad 9,7″ ma wspierać Apple Pencil.

Aktualnie rysika od Apple możemy używać jedynie w parze z iPadami Pro w rozmiarach 9,7″, 10,5″ i 12,9″.

Dodanie obsługi Apple Pencil do nowego iPada byłoby bardzo dobrym posunięciem ze strony Apple, które już od paru lat chce się “wkupić” w amerykański sektor edukacyjny.

Póki co plan Apple się nie powiódł – między innymi ze względu na mocną konkurencję Chromebooków – są tanie, mają wbudowaną klawiaturę i obsługują pakiet Google Docs.

Ming-Chi Kuo spodziewa się, że większość sprzedanych w 2018 roku iPadów to będą właśnie nowe modele 9,7″ – między innymi ze względu na to, że odświeżone iPady Pro pojawią się w sprzedaży później od nich.

Ostatnia informacja z raportu Kuo jest równie interesująca – według niego, iPhone’y w wersjach Plus w przyszłości także będą wspierać Apple Pencil. Nie nastąpi to jednak w tym roku.

Cena nowego iPada 9,7″

W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o doniesieniach dotyczących iPada 9,7″, z których wynikało, że będzie on kosztował 259 dolarów, co uwzględniając przelicznik stosowany przez Apple wyniosłoby około 1399 zł.

Obecny model, który został wprowadzony do sprzedaży w marcu 2017 roku, kosztuje 329 dolarów – w Polsce 1799 zł.

Apple Pencil 2 i… tańszy Apple Pencil

Taktyka Apple w przypadku wprowadzania na rynek nowych, odświeżonych wersji swoich urządzeń jest bardzo prosta. Nowy model ma zazwyczaj tą samą cenę, co jego poprzednik, a ten drugi zaczyna być sprzedawany dużo taniej niż dotychczas.

Apple Pencil 2 prawie na pewno będzie kosztował 99 dolarów (479 zł). Możliwe jest, że Apple postanowi bardziej agresywnie obniżyć cenę dotychczasowego modelu, aby zwiększyć jego sprzedaż – np. do 50 dolarów – i jeszcze taniej w przypadku sprzedaży większej ilości sztuk dla szkół.

Nowe funkcje Apple Pencil 2

Czym może różnić się Apple Pencil 2 od aktualnej wersji? W zeszłym tygodniu pisałem o możliwych ciekawych funkcjonalnościach i ulepszeniach, które mogą się w nim znaleźć – może być to m.in. bezprzewodowe ładowanie, wbudowany magnes oraz wymienne końcówki.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Wielka promocja na etui Spigen do iPhone’a – tańsze nawet o 50%!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: