Bloomberg: Apple planuje uruchomienie nowego serwisu subskrypcyjnego

Tomek Czech   17 kwietnia 2018

Bloomberg donosi dzisiaj, że Apple pracuje nad uruchomieniem nowego, płatnego serwisu agregującego treści informacyjne i dającego dostęp do elektronicznej wersji gazet i czasopism. Jest on tworzony na bazie obecnej aplikacji News i przejętego w marcu przez firmę z Cupertino serwisu Texture. Podobnie do Apple Music, działałby na zasadzie miesięcznej subskrypcji.

berrolia

Oczywiście nie jest jeszcze znana jej cena. Subskrypcja Texture kosztuje 9,99 dol./miesiąc i pozwala na nieograniczony dostęp do “ponad 200 największych na świcie magazynów” (m.in. Forbes, Time, People, Newsweek, National Geographic, The New Yorker, Sports Illustrated, Vogue, Vanity Fair, ESPN, Wired).

Bloomberg donosi, że po przejęciu Textere Apple zwolniło około 20 ich pracowników, a pozostałych 80 dołączyło do zespołu Apple News, pracującego nad stworzeniem nowego serwisu, który ma zostać uruchomiony w następnym roku.

Część dochodów będzie przekazana wydawcom, których treści będą udostępniane w serwisie.

Obecnie aplikacja Apple News nie jest dostępna w Polsce (działa jedynie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii), więc trudno się spodziewać, że nowy serwis szybko zawita nad Wisłę.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: