Najlepsze tech-zabawki i gry edukacyjne dla najmłodszych na Dzień Dziecka

Tomek Czech   27 maja 2018

Dzień dziecka już w najbliższy piątek! Na rynku znajdziemy setki bardzo interesujących tech-zabawek, gadżetów i gier edukacyjnych dla najmłodszych, nieco starszych dzieci i nastolatków. Wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych propozycji!

berrolia

Sphero BB-8 – Droid sterowany smartfonem

Dzięki najnowszym technologiom możesz mieć swojego własnego BB-8, bohatera “Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”.

BB-8 nie tyle przypomina robota z  Gwiezdnych Wojen, on po prostu jest jego miniaturową wersją. Nawiązanie do kultowej sagi znajdziesz również w funkcjonalności BB-8 – aplikacja na smartfona umożliwia nagrywanie i odtwarzanie holograficznych wiadomości, a także korzystanie ze wszystkich możliwości rozszerzonej rzeczywistości.

BB -8 został wyposażony w głowę, która dzięki zastosowaniu magnesów w żaden sposób nie przeszkadza w poruszaniu się robota.

Robot porusza się po wyznaczanych w czasie rzeczywistym ścieżkach lub zgodnie z określonymi wzorcami. Reaguje także na komendy głosowe. Dodatkowo BB-8 ma tryb autonomicznego patrolowania otoczenia.

BB-8 ma coś czego nie mają inne roboty – osobowość. Przytakuje lub kręci głową z dezaprobatą, okazuje radość, panikę, dezorientację. BB-8 to dużo więcej niż zabawka – to przyjaciel, z którym nie będziesz chciał się rozstać.

Droid łączy się z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth, zasięg to 30 m. Bateria wystarcza na około 60 minut zabawy, a ładowanie odbywa się metodą indukcyjną.

Zobacz w sklepie.

Do kolekcji jest również Sphero BB-9E – groźny droid astromechaniczny należący do First Order.

Zobacz w sklepie.

Sphero R2-D2 – Robot Star Wars sterowany smartfonem lub tabletem

Najsłynniejszy droid z Gwiezdnych Wojen w ofercie Sphero.

Dzięki specjalnej aplikacji możesz kierować R2-D2, wysunąć lub schować jego trzecią nogę, a nawet sprawić, że zacznie kołysać się na swoich gąsienicach.

Będące jego znakiem rozpoznawczym diody LED z przodu i z tyłu są w pełni funkcjonalne, a wbudowany głośnik umożliwia mu wydawanie charakterystycznych dźwięków.

R2-D2 może wchodzić w interakcje z innymi droidami Sphero obsługującymi tę samą aplikację – obserwując, jak się ze sobą komunikują, przeniesiesz się prosto do świata Jedi!

Zobacz w sklepie.

Osmo Coding – Gry do nauki programowania, rysowania oraz fizyki na iPadzie

Osmo Coding to wciągająca gra wprowadzająca Twoje dziecko w świat programowania, aby pomóc mu rozwinąć umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Posługując się poleceniami programowania, dzieci mogą sterować zabawnym, animowanym stworkiem o imieniu Awbie, pomagając mu omijać drzewa i znajdować pyszne truskawki.

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Połączenie fizycznych bloków kodu z interaktywną grą rozbudzi wyobraźnię Twojego dziecka i zainspiruje je do dalszego odkrywania świata komputerów.

Osmo Coding umożliwia kilkorgu dzieciom wspólną zabawę na jednym iPadzie. Na stole na pewno znajdzie się miejsce na układanie sekwencji kodu we dwójkę, trójkę, a nawet czwórkę.

Projekt gry powstał w laboratorium amerykańskiej uczelni Northwestern University w oparciu o ponad 50-letnie doświadczenie w dziedzinie edukacji. Osmo Coding nadaje się dla dzieci w wieku 5-12 lat i dostarcza wielu godzin wspaniałej zabawy połączonej z nauką.

Zobacz w sklepie.

Marbotic Kit – Zestaw gier edukacyjnych Smart Numbers i Smart Letters

Marbotic to fantastyczne drewniane zabawki połączone z aplikacjami edukacyjnymi inspirowanymi metodą nauczania Montessori. W pełni współpracują z ekranem dotykowym tabletu.

Zabawki są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach– drewniane klocki są wykonane z wysokiej jakości drewna, idealnie wykończone, na spodach zabezpieczone gumowymi nóżkami, dzięki czemu są delikatne dla każdego ekranu.

W skład zestawu wchodzą dwie gry:

  • Smart Numbers – pomaga w nauce liczenia do 10, do 100, a także dodawaniu i odejmowaniu. Idealna dla małych i
    trochę większych dzieci.
  • Smart Letters – to niesamowity zestaw 26 drewnianych liter, które pomagają dzieciom w nauce czytania i pisania.
    W asyście aplikacji tworzy idealny zestaw do nauki liter, alfabetu, czytania, pisania, wymowy.

Zobacz w sklepie.

Sphero Mini – Kulka robot sterowana smartfonem lub tabletem

Sphero Mini to prawdopodobnie najmniejsza na świecie, kulka robot sterowana aplikacją.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Sphero Mini zapewnia mnóstwo dobrej zabawy. Dostępne gry są silnie uzależniające – użyj kulki jako kontrolera, aby wystrzelać sobie drogę ucieczki przez kosmos, ścigaj się przez tunel albo zakręć piłką, by zniszczyć przeszkodę. Gdy przyjdzie czas na naukę, Sphero Mini wprowadzi Cię w tajniki kodowania.

Sphero Mini jest wyposażone w najnowsze technologie, posiada mały żyroskop, akcelerometr oraz światła LED. Wbudowana bateria pozwala na prawie całą godzinę zabawy lub kodowania.

Aplikacja Sphero pozwala na kontrole Mini za pomocą różnych trybów, jednym z nich jest sterowanie piłki poprzez mimikę twarzy. Ta przezabawna funkcja potrzebuje jedynie Twojego uśmiechu, aby ruszyć kulkę do przodu.

W opakowaniu oprócz Sphero Mini znajdują się trzy małe pachołki drogowe oraz 6 małych kręgli. Dzięki dodatkowym akcesoriom szybko osiągniesz mistrzostwo w kierowaniu kulką. Ponadto opakowanie po Sphero Mini może posłużyć jako podstawka na telefon w trakcie sterowania za pomocą mimiki twarzy.

Zobacz w sklepie.

Osmo Creative Kit – Zestaw 3 gier oraz podstawka do rysowania

Każde dziecko jest kreatywne, wystarczy to jedynie z niego wydobyć. Z potworem MO od Osmo to łatwiejsze niż myślisz.

Rysowanie jest jednym z najbardziej rozwijających zajęć jakie możesz zaproponować swojemu dziecku. Zestawu Creative Kit łączy ze sobą standardowe narzędzia: flamastry i tabliczkę do rysowania z najnowszą technologią, aby uczyć zachowania proporcji, rozwijać wyobraźnie, rozwiązywać problemy oraz ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową.

W zestawie znajduje się tabliczka do rysowania, flamastry, woreczek-ściereczka oraz 3 gry: Monster, Newton, Masterpiece.

Monster – twój prywatny pokaz magii

Dzięki przesympatycznemu potworowi Mo cokolwiek narysujemy na planszy, na przykład kwiatek– zostanie przez niego magicznie wciągnięte do ekranu iPada i zaanimowane. Aplikacja oferuje trzy rodzaje aktywności: przygoda, pokaz magii oraz dom Mo.

Newton – kreatywne rozwiązywanie problemów za pomocą gryzmołów

Newton to innowacyjna gra, która wymaga ruszenia głową. Dziecko ma za zadanie poprowadzić do celu spadające na ekranie piłeczki, korzystając ze znajdujących się dookoła przedmiotów lub rysując odpowiednie kształty. Osmo Newton wykorzysta dowolne przedmioty umieszczone w interaktywnym polu.

Masterpiece – dla małego artysty

Masterpiece przemieni zwykłego iPada w narzędzie dla małego artysty z prawdziwego zdarzenia. Dzięki niemu z łatwością da się utrzymać idealne proporcje i uchwycić odpowiednią perspektywę. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia! Wystarczy zrobić zdjęcie kolegi, zabawki lub dowolnej grafiki znalezionej w internecie, a Osmo Masterpiece wygeneruje na jego podstawie proste kontury, które można dalej poprawiać i kolorować według własnych upodobań.

Zobacz w sklepie.

Propel – STAR WARS 74-Z Speeder Bike – Zaawansowany dron z Gwiezdnej Sagi (edycja kolekcjonerska)

Indywidualnie numerowana edycja kolekcjonerska dronów Propel została stworzona z myślą o fanach Gwiezdnych Wojen. Wykonane z niezwykłą dbałością o najmniejsze szczegóły, ręcznie malowane drony zostały umieszczone w gablocie z podświetlaną platformą, a następnie zamknięte w pudełku opatrzonym pieczęcią woskową z emblematem oraz trójwymiarowym modelem drona. Wystarczy podnieść górną cześć pudełka, aby platforma się podświetliła, a zintegrowane z nią głośniki uruchomiły znajomą melodie z najpopularniejszej Sagi.

Od blisko 40 lat niezliczone grono fanów Gwiezdnych Wojen, niezależnie od wieku, marzyło o pilotowaniu własnego myśliwca i walce przeciwko Imperium lub przyłączeniu się do ciemnej strony mocy. Teraz jest to możliwe! Propel opracował i wdrożył ponad 5 nowych, opatentowanych technologii, aby zagwarantować użytkownikom niezapomniane wrażenia.

Quadrocopter rozpędza się już w trzy sekundy do prędkości 50 km/h. A to wszystko dzięki innowacyjnej, w pełni bezprzewodowej technologii Light Fidelity (Li-Fi), która umożliwia przesyłanie danych 100 razy szybciej niż Wi-Fi.

Zazwyczaj śmigła dronów podczas lotu wypychają powietrze w dół. Propel używa innowacyjna technologii tzw. „napędu wstecznego”, dzięki której poczujesz się naprawdę jak pilot myśliwca. Dron wyposażony jest również w zintegrowane algorytmy sterowania lotem, podczas różnych rodzajów, często bardzo precyzyjnych walk powietrznych w trybie multiplayer. Dzięki nim możesz wykonać takie akrobacje jak: beczka Tallona, manewr przemytnika, ostrzał w okręgu czy korkociąg.

Początkujący użytkownicy mogą szybko i łatwo nauczyć się latać przy pomocy trybu treningowego. Dzięki zredukowanej prędkości oraz dodatkowej stabilności zapewnionej przez czujniki ciśnienia powietrza, tryb treningowy tworzy bezpieczną strefę do ćwiczenia latania. Podczas lotu w górę w trybie nauki latania, wysokość jest automatycznie regulowana do maksymalnie 2 metrów. Dodatkowe zabezpieczenie przed kontaktem statku z ziemią, tworzy bezpieczny obszar do latania.

Zobacz w sklepie.

LittleBits Rule Your Room Kit – Edukacyjny zestaw klocków elektronicznych dla dzieci

Rule Your Room to wielokrotnie nagradzany zestaw elektronicznych modułów, który pozwoli każdemu dziecku przekształcić nudne przedmioty codziennego użytku w niezwykłe, interaktywne wynalazki.

Rule Your Room nie tylko pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka, ale też pozwala mu rozwijać przydatne umiejętności techniczne. Elektroniczne moduły można łączyć na setki sposobów z dowolnymi przedmiotami znajdującymi się w pokoju każdego dziecka, np. zabawkami, książkami czy klockami Lego.

W zestawie Rule Your Room znajduje się 7 podstawowych modułów oraz 19 akcesoriów, pozwalających tworzyć unikalne wynalazki. Na stronie i w aplikacji LittleBits dostępne są ponadto setki gotowych projektów, dzięki którym dziecko w mig skonstruuje własną grę, sekretny sejf na ulubione drobiazgi, ruchomy kolaż, mechanizm chroniący szuflady przed złodziejami, zwierzaka wyskakującego zza ekranu laptopa i wiele innych.

Zobacz w sklepie.

Sphero Lightning McQueen – Interaktywny samochód sterowany smartfonem lub tabletem

Zygzak McQueen to zdalnie sterowany samochód wyścigowy obdarzony własną osobowością. Zaloguj się w aplikacji, wciśnij gaz i obserwuj, jak siedmiokrotny zdobywca trofeum Złotego Tłoka błyskawicznie reaguje na polecenia, pokonuje zakręty i driftuje.

Między wyścigami możesz szlifować swoje umiejętności szybkiej wymiany kół w grze Pit Stop Panic, pisać scenariusze spotów reklamowych dla sponsorów Zygzaka lub zrelaksować się przy seansie filmu „Auta” – oczywiście w towarzystwie swojej wyścigówki reagującej na wszystko, co dzieje się na ekranie.

Tryby zabawy:

– Free Drive – Przesuwaj palcem po ekranie, aby swobodnie sterować Zygzakiem. Wykonuj manewry takie jak jazda tyłem, w kontrolowanym poślizgu lub na ostrych zakrętach.
– Pit Stop Panic – Dołącz do ekipy technicznej, gdzie czeka Cię własny wyścig z czasem. Im szybciej zmienisz opony i uzupełnisz paliwo, tym szybciej samochody będą mogły wrócić na tor.
– Acting Studio – Zostań scenarzystą i reżyserem spotów reklamowych z udziałem Zygzaka.
– Drive–In – Oglądaj „Auta” z komentarzem Zygzaka (w tym celu podłącz samochód do ładowania i włącz film).

Zobacz w sklepie.

Drony

Wszystkie najlepsze drony, które nasz ekspert poleca dla młodszych i starszych dzieci znajdziesz w osobnym wpisie: Dzień Dziecka tuż za rogiem – jakiego drona wybrać dla najmłodszych pociech, nieco starszych czy nastolatków?

Więcej świetnych zabawek i gier edukacyjnych znajdziesz tutaj.

Udanych zakupów!

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: