Już jutro pierwsze urodziny Apple Muzeum. Zapraszamy do Łosia!

Tomek Czech   2 czerwca 2018

Apple Muzeum to jedna z największych kolekcji unikatowych sprzętów Apple w Europie. Zgromadzono ją w miejscowości Łoś pod Warszawą.

Kolekcja obejmuje hardware – przede wszystkim działające komputery Apple, Macintosh oraz NeXT, ale też software, peryferia oraz wszelkie formy promocyjne i informacyjne pochodzące z ich epoki. W kolekcji znajdują się również historyczne, rzadkie komputery klasy PC, które rywalizowały z Apple w pionierskich czasach komputerów osobistych w walce o konsumenta i w wyścigu technologicznym.

Uroczysta inauguracja Apple Muzeum, w której uczestniczyliśmy (zobacz galerię zdjęć), odbyła się dokładnie rok temu. Jutro w Łosiu odbędzie się impreza z okazji pierwszych urodzin Muzeum.

berrolia

Zapraszamy wszystkich fanów Apple – tych zakochanych w nowinkach z Cupertino i tych, którzy z sentymentem wspominają swoje pierwsze przygody z Macintoshem w latach 90-tych. Nawet jeśli już odwiedziliście kiedyś jedyne w Polsce Apple Muzeum, warto wpaść 3 czerwca.

ThinkApple i ThinkStore są jednymi ze sponsorów rocznicy.

Czeka Was sporo atrakcji retro oraz nowa aranżacja i setupy.

Jeśli wiecie kto to jest KATOD i jesteście jego fanami – to również czeka Was niespodzianka.

Muzeum odsłoni i zaprezentuje swój nowy, wyjątkowy eksponat oraz podsumuje miniony, szalony rok.

Zobaczycie też filmik i opowieść o pewnej kasecie magnetofonowej nagranej przez Apple oraz bardzo ciekawe przezroczyste akrylowe prototypy Apple’a oraz Macintosha 512 zbudowane przez Pawła Wroneckiego z AppleClub.

Odbędzie się również premierowa projekcja filmów “Introduction to Desktop Publishing & Presentations” oraz ”Macintosh Fundamentals 2.0″ z unikalnymi, niepublikowanymi nigdzie deweloperskimi materiałami promocyjnymi Macintosha na laserowych dyskach wydanych przez Apple w 1989 roku.

Jedną z najważniejszych punktów uroczystości będzie pierwsze uruchomienie legendy Apple, która po dwóch miesiącach prac konserwatorskich została naprawiona i przywrócona do życia.

Będzie również konkurs z tekturową nagrodą, tort, badminton oraz garden party, podczas której zostanie przeprowadzona kwestę na rzecz komputerów, które czekają na naprawę i renowację.

Kolekcja jest prywatnym zbiorem Jacka Łupiny, który zdobywanie kolejnych eksponatów rozpoczął zaledwie cztery lata temu.

Miejscowość Łoś znajduje się około 40 kilometrów od centrum Warszawy. Można do niej dojechać również komunikacją publiczną. Pierwsze urodziny Apple Muzeum rozpoczną się o godzinie 12:00 przy ulicy Ogrodowej 17. Goście, którzy przybędą wcześniej będą mogli zaczekać na uroczyste otwarcie na wygodnych kanapach w ogrodzie na tarasie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Sponsorami rocznicy są MacLife, MyApple, iMagazine, Think Apple i Think Store oraz Mój Mac Magazyn.

ZENS Liberty Glass Edition - już dostępna w Polsce!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: