Nowy macOS będzie się nazywał “Mojave”? Duży wyciek informacji o macOS 10.14 przed WWDC: tryb ciemny, aplikacja News, nowy Mac App Store i Xcode 10 – wideo

Tomek Czech   2 czerwca 2018

Znany deweloper Steven Troughton-Smith znalazł dzisiaj na serwerach Apple krótkie wideo, które zdradza kilka nowych funkcji macOS 10.14 – najnowszego systemu operacyjnego dla Maców, który Apple zaprezentuje w poniedziałek na WWDC 2018.

berrolia

Dzięki wideo wiemy, że w nowym macOS pojawi się tryb ciemny (dark mode), który najprawdopodobniej będzie dostępny w całym systemie i we wszystkich aplikacjach. Obecnie na Macach możemy jedynie przyciemnić wygląd biurka, włączając używanie ciemnego paska menu i Docka. Możemy też skorzystać z funkcji Night Shift (“Tryb nocny”), czyli możliwość automatycznej redukcji światła niebieskiego emitowanego przez ekran komputera, co pozwala odpocząć naszym oczom.

Wideo pokazuje też nowy Xcode w wersji 10, sugeruje, że interfejs Mac App Store zostanie przebudowany na wzór sklepu z aplikacjami w iOS, oraz że pojawi się w nim podgląd aplikacji w formie wideo.

W Docku widoczna jest ikona aplikacji News – możemy więc spodziewać się, że program trafi na Maki.

macOS Mojave?

MacRumors sugeruje, że widoczne w tle (jedynie częściowo) zdjęcie może pochodzić z pustyni Mojave w Kalifornii, co z kolei może oznaczać, że nowy system operacyjny dla Maców będzie się nazywał “macOS Mojave”. Spekulacje na temat takiej właśnie nazwy pojawiają się już od ponad roku.

Keynote otwierający WWDC 2018 rozpocznie się w poniedziałek, 4 czerwca, o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystko, co na nim się wydarzy.

NIE PRZEGAP: Nowe paski do Apple Watcha w ThinkStore!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Steven Troughton-Smith

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: