Apple Pay w kolejnych bankach: PKO BP w “najbliższych tygodniach”, ING raczej dopiero w 2019

Tomek Czech   25 czerwca 2018

Apple Pay już niedługo ma pojawić się w kolejnych bankach. Według informacji uzyskanych przez Cashless, największy polski bank – PKO BP, zaoferuje mobilne płatności od Apple “w ciągu najbliższych tygodni”. Wcześniej bank informował, że Apple Pay będzie dostępne u nich w trzecim kwartale tego roku. Być może dopiero we wrześniu, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami. Jednak teraz wydaje się, że ogromna popularność usługi w Polsce może przyspieszyć proces wdrażania jej w PKO PB.

berrolia

Możliwość korzystanie z Apple Pay mają otrzymać także posiadacze rachunków w Inteligo.

Jak podaje Cashless, “jasną deklarację chęci wdrożenia Apple Pay złożyło również biuro prasowe Credit Agricole, ale nie podało żadnych, nawet przybliżonych terminów, w jakich mogłoby się to stać”.

Jacek Uryniuk, redaktor naczelny Cashless, podejrzewa, że Apple Pay pojawi się też wkrótce w Euro Banku, bo korzysta on z umożliwiającej wdrożenie tej usługi platformy płatności mobilnych First Daty, z korzystają też między innymi Raiffeisen Polbank i Alior, które już oferują Apple Pay.

Wdrożeniem Apple Pay zainteresowany jest także ING Bank Śląski, co nie jest zaskoczeniem. Ale z nieoficjalnych informacji zdobytych przez Uryniuka wynika, że nie zdąży tego zrobić w III kwartale, tak jak PKO. “Realnym terminem, w którym rozwiązanie to zostanie udostępnione klientom Śląskiego, ma być I kwartał przyszłego roku. Oficjalnie jednak bank tego nie potwierdza” – pisze naczelny Cashless.

Promocja Apple Pay w BGŻ BNP Paribas – do zdobycia dwa vouchery po 50 zł.

Tak, to prawda – stworzona we współpracy z Apple ładowarka mophie wireless charging base teraz za jedyne 164 zł! Tylko w ThinkStore!

Więcej o Apple Pay w Polsce:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: