iOS 12 już dostępny dla wszystkich – Apple udostępnia publiczną wersję beta

Tomek Czech   26 czerwca 2018

Każdy użytkownik iPhone’a, iPada czy iPoda touch kompatybilnego z iOS 12 może wypróbować już wszystkie funkcje najnowszego mobilnego systemu operacyjnego z Cupertino – Apple udostępniło właśnie pierwszą publiczną wersję beta iOS 12.

berrolia

Przed instalacją trzeba koniecznie zrobić kopię zapasową systemu – Apple zaleca pełny, szyfrowany backup przez iTunes.

Choć pierwsze deweloperskie bety iOS 12 zostały uznane za bardzo stabilne, trzeba też pamiętać, że to jednak dopiero testowa wersja nowego systemu operacyjnego, która zawiera błędy i może powodować zawieszanie się niektórych aplikacji (niektóre mogą nie działać w ogóle) lub całego systemu. Apple nie zaleca instalowania wersji beta na naszych podstawowych urządzeniach.

Żeby pobrać i zainstalować iOS 12 public beta 1, trzeba zalogować się lub zarejestrować w programie Apple Beta Software Program (najlepiej od razu na iPhonie czy iPadzie), następnie przechodzimy do zakładki „Enroll Your Devices”, przewijamy w dół aż pojawi się przycisk Download profile. Klikamy w niego i instalujemy profil beta. Aktualizacja iOS 12 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Zobacz szczegółowe instrukcje: Jak zainstalować publiczną betę iOS 12

Osoby, które testują publiczne wersje beta iOS 11, muszą najpierw opuścić program (wchodzimy na stronę beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll, przewijamy na sam dół i klikamy Leave Apple Beta Software Program) i dopiero potem przystąpić do programu publicznych bet dla iOS 12.

Finalna wersja iOS 12 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Apple udostępniło również pierwszą publiczną betę tvOS 12. Publiczna beta macOS Mojave powinna pojawić się w najbliższych dniach.

Zobacz wszystkie nowości w iOS 12.

Tak, to prawda – stworzona we współpracy z Apple ładowarka mophie wireless charging base teraz za jedyne 164 zł! Tylko w ThinkStore!

Więcej o iOS 12:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link Me Air – innowacyjny bezprzewodowy powerbank z nano-przyssawkami

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: