Ogromny sukces Apple Pay w Polsce – z usługi korzysta już około 200 tys. osób. Kiedy kolejne banki?

Tomek Czech   29 czerwca 2018

Jak donosi Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych i redaktor naczelny Cashless, Apple Pay odniosło w Polsce ogromny sukces – ma już około  200 tys. użytkowników. – To wynik bardzo dobry, na tyle dobry, że chyba nikt się tego nie spodziewał – komentuje Uryniuk.

berrolia

Udało mu się ustalić, że najwięcej użytkowników Apple Pay ma mBank: 100-120 tysięcy. W BZ WBK z usługi korzysta natomiast około 30-40 tys. osób.

Pekao oficjalnie poinformował, że po tygodniu od wprowadzenia Apple Pay z usługi korzystało 21 tys. klientów banku. Teraz powinno ich być około 25 tys.

Uryniuk szacuje, że osób korzystających z Apple Pay w pozostałych bankach – Alior, BGŻ BNP Paribas, Getin, Nest Bank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe – powinno być około 20 tysięcy.

Daje to razem liczbę około 200 tys. użytkowników płatności mobilnych Apple w Polsce.

Jacek Uryniuk porównuje tę liczbę z ilością użytkowników Google Pay:

Dość powiedzieć, że konkurencyjne Google Pay (…) w niespełna półtora roku od wdrożenia miało ok. 300 tys. użytkowników.

Zakładam jednak, że w kolejnych tygodniach dynamika wzrostów popularności Apple Pay w Polsce nie będzie już tak duża ze względu na ograniczoną liczbę urządzeń iPhone na polskim rynku.

Kiedy Apple Pay trafi do kolejnych banków?

Według informacji uzyskanych przez Cashless, największy polski bank – PKO BP, zaoferuje Apple Pay “w ciągu najbliższych tygodni”. Wcześniej bank informował, że usługa będzie u nich dostępna w trzecim kwartale tego roku. Spodziewano się, że będzie to wrzesień. Jednak teraz wydaje się, że ogromna popularność usługi w Polsce może przyspieszyć proces wdrażania jej w PKO PB.

Uryniuk podejrzewa, że Apple Pay pojawi się też wkrótce w Euro Banku, bo korzysta on z umożliwiającej wdrożenie tej usługi platformy płatności mobilnych First Daty, z korzystają też między innymi Raiffeisen Polbank i Alior, które już oferują Apple Pay.

Deklarację chęci wdrożenia Apple Pay złożyło również Credit Agricole, ale nie podało żadnego, nawet przybliżonego terminu.

Wdrożeniem Apple Pay zainteresowany jest także ING Bank Śląski, co nie jest zaskoczeniem. Ale z nieoficjalnych informacji zdobytych przez Cashless wynika, że nie zdąży tego zrobić w III kwartale, tak jak PKO. “Realnym terminem, w którym rozwiązanie to zostanie udostępnione klientom Śląskiego, ma być I kwartał przyszłego roku. Oficjalnie jednak bank tego nie potwierdza” – pisze Uryniuk.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: