Masz iPhone’a lub iPada? Jesteś bogaty!

Łukasz Bernaczyk   17 lipca 2018

iphone i zamek

Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Biura Badań Ekonomicznych opublikowali wyniki swoich badań demograficznych, z których wynika, że najlepszym wyznacznikiem wyższego statusu majątkowego jest posiadanie iPhone’a lub iPada.

berrolia

W swoich analizach ekonomiści Marianne Bertrand i Emir Kamenica z University of Chicago doszli do wniosku, że żadna inna marka nie daje tak dobrego wyznacznika statusu „zamożny” jak Apple.

Badania pokazują, że czynnik posiadania telefonu firmy z Cupertino daje im 69,1% dokładność w przewidywaniu, czy dana osoba należy do grupy o wyższym statucie majątkowym.

Podobnie sprawa się ma, jeżeli pod uwagę weźmiemy posiadanie iPada. W tym wypadku dokładność w przewidywaniach wyniosła 66,9%.

Badania wykonano na próbie 6394 osób.

Cytując autorów: „Wiedząc, że dana osoba posiada urządzenie z iOS jesteśmy w stanie przewidzieć, że jej status majątkowy jest ponadprzeciętny. Takiego założenia możemy dokonać z 66-69 procentową dokładnością”.

Zobacz też: Jak długo statystyczny Polak musi pracować na iPhone’a X?

HIT TYGODNIA: Etui z limitowanej edycji SPIGEN CLASSIC dla iPhone’a X: model ONE lub C1

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Business Insider

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: