Mobiconf 2018 – czego możesz się spodziewać?

Redakcja   19 lipca 2018

Mobiconf, coroczna konferencja dla designerów i developerów mobile powraca! W dniach 4-5 października poznasz dogłębne analizy i prelekcje liderów technologii mobilnych, projektantów i właścicieli firm, które zmieniają nasz świat.

A będą to m.in.: James Butler – Head of Design w Booking.com, Fernando Cejas – IBM Developers Advocate, Amilcar Guevara Torija – Creative Director w AKQA, Nicola Corti – Android Software Engineer w Yelp, Temi Adaniyi – Head of Design w Blinkist oraz Anna Gawlikowska – Project Manager w Miquido.

ThinkApple jest patronem medialnym konferencji. 

berrolia

4 ścieżki prawdziwego know-how

Mobiconf w tym roku to blisko 50 prezentacji. A poniżej zapowiedź kilku z nich:

iOS

“Security? Check! ” – Tomek Cejner iOS Developer – pokaże praktyczny przewodnik na temat bezpieczeństwa aplikacji mobilnych. Na Mobiconf stworzy listę technik, które zwiększają poziom zabezpieczenia aplikacji przed atakiem, co robić, a czego unikać, a także pojawi się kilka punktów dotyczących komunikacji z backendem.

Android

“Kotlin coroutines – A story of an old code base, dozens of reactive streams, a new language and a new way for concurrency.” Ivan Morgillo – Senior Android Developer opowie o tym, jak wyemigrował stary projekt z monolitycznego bałaganu Java z niewłaściwie używanym RxJava, do czystszej architektury, opartej na Kotlin, coroutines i zdrowym rozsądku.

UI / UX Design

“Data-driven intuition” – Temi Adeniyi, Head of Design. W jaki sposób testy analityczne i testy użyteczności mogą nam pomóc w identyfikowaniu problemów użytkowników i tworzeniu sprawdzonych projektów, które utrzymują ludzi w centrum doświadczeń.

Everything mobile

“Machine learning on your mobile phone”– Vladimir Alekseichenko, Architekt IT. O nowej piramidzie Maslowa (z uwzględnieniem żywotności baterii i dostępie do WiFi), dlaczego model uczenia maszynowego w telefonie jest bardziej energooszczędny w porównaniu do wysyłania danych na zewnątrz, dlaczego uruchamianie modelu ml w smartfonie brzmi jak dobry pomysł. Większość algorytmów uczenia maszynowego (jak dotąd) została zaimplementowana w Pythonie lub R. Obydwa wyglądają trochę dziwnie dla technologii mobilnych. Jeśli chcesz się nauczyć poradzić z takim problemem, przyjdź koniecznie na prezentację.

Jak się zarejestrować?

Na konferencję można się zarejestrować do 18 września, ale nie czekaj tak długo! Bilety w niższej cenie są dostępne tylko do 31 lipca. Aby je kupić, odwiedź stronę rejestracji. Jeśli chcesz wziąć udział w Mobiconf ze swoimi przyjaciółmi, mamy dla Ciebie specjalną zniżkę na rejestrację grupową (10 biletów daje ci 10% zniżki lub 1 bilet za free).

Mobiconf w social media

Bądź z nami na Twitter Facebook i Youtube przed i w czasie Mobiconf! Będziemy udostępniać na żywo, korzystając z #mobiconf. Nie śledzisz nas? Pamiętaj, aby to zrobić teraz.

Sponsorzy:

JetBrains, Netfarm, Ibis Kraków Stare Miasto.

Media i społeczności:
Konferencja ACE, Android Weekly, Business of Apps, cat5, CocoaHeads Kraków, Crossweb, GDG Wrocław, Halo Design, iMagazine, juicyUX, KID, letSwift, MamStartup, Marketer +, mobileclick, Nowy marketing, PolishJug, programista, Syndicode, ThinkApple, TipiUX, Toast Wrocław, Magazyn What’s Up, World of Mobile Apps.

Organizator i pomysłodawca:

Miquido

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: