iPhone bez etui? Szkło Gorilla Glass 6 może uczynić nowe iPhone’y niemal pancernymi

Łukasz Bernaczyk   19 lipca 2018

Gorilla Glass 6

Firma Corning, produkująca szkła wykorzystywane w iPhone’ach, zaprezentowała szklane panele nowej generacji – Gorilla Glass 6, które potencjalnie mogą się znaleźć w tegorocznych modelach smartfonu z Cupertino.

Jak twierdzi producent, nowe szkła w wersji 6 oferują „bezprecedensową ochronę przed wielokrotnymi upadkami oraz znacznie lepszą odporność na upadki z wyższej wysokości”.

berrolia

Najnowsze badania wskazują, że statystyczny użytkownik telefonu upuszcza go siedem razy w ciągu roku, a ponad 50% przypadków to upadki z wysokości jednego metra lub niższej.

Aby temu sprostać, inżynierzy z Corning opracowali zupełnie nowy rodzaj materiału, który użyli do produkcji nowego szkła. W testach Gorilla Glass 6 było w stanie przetrwać średnio 15 upadków na twardą powierzchnię z wysokości metra, co w praktyce podwaja wynik poprzednika – Gorilla Glass 5.

Gorilla Glass 6 fotografia 2

Nie mamy potwierdzenia, że szkła te zostaną użyte w nowej linii iPhone’ów, ale Apple stosuje panele firmy Corning od czasu wprowadzenia pierwszego iPhone’a i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Zresztą sam producent Gorrila Glass 6 oznajmił, że szkła pojawią się w telefonach w ciągu najbliższych miesięcy, co koresponduje z czasem premiery nowych iPnone’ów.

Zobacz także:

HIT TYGODNIA: Etui z limitowanej edycji SPIGEN CLASSIC dla iPhone’a X: model ONE lub C1

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Corning

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: