Recenzja: stalowy, niezwykle wytrzymały kabel Lightning iWalk Twister Steel z MFi

Piotr Mazurek   28 lipca 2018

Jestem osobą, która dba o rzeczy, których używa, jednocześnie świadomą ograniczonej ich wytrzymałości. Zdaję sobie zatem sprawę z potrzeby wymiany niektórych akcesoriów, na przykład przewodów. 

Oryginalny kabel Lightning, który Apple dołącza do swoich produktów jest dla niektórych użytkowników – delikatnie rzecz ujmując – niewystarczająco odporny na wyrywanie z gniazdek, wciskanie w „zawsze za małą torebkę”, czy zgniatanie „oby tylko się tam zmieścił”.

Mam szczęście obserwować na co dzień ekstremalne testy przewodów, jakie przeprowadza moja żona. Niezmiennie kończy się to zamawianiem kolejnych kabli, czasem też ładowarek. Nawet nie wiecie, jak bardzo mi ulżyło, gdy Apple zmienił system 30-pinowy na dowolnie (obustronnie) podłączany do iPhone’a Lightning.

berrolia

iWALK Twister Steel Lightning (MFi)

Nie wiem skąd firma iWalk wiedziała o moim przypadku, ale wyprodukowała Twister Steel –  idealne przewody odporne na uszkodzenia w wyniku pociągnięcia telefonem, umożliwiające podłączanie w zupełnych ciemnościach i wiele więcej.

Specjalna konstrukcja wytrzymuje obciążenie 60 kg i odporna jest na działanie niskich temperatur.

 

Wnętrze Twister Steel wypełnia miedziany rdzeń w aluminiowej folii, metalowa tkanina filtrująca, otulona w elastycznym materiale polimerowym i stalowy oplot.

Wbudowany cykl Trust Platform Module czuwa nad tym, by podczas ładowania do urządzeń z iOS płynął stabilny prąd.

Najważniejsze jednak, że posiada certyfikat Apple MFi.

Całość wygląda bardzo estetycznie i pomimo skomplikowanych elementów składowych zachowuje względną elastyczność. 

Przewód wykorzystać można nie tylko do ładowania, również do synchronizacji danych. Wytrzymuje prąd 2,4 A. Można zatem używać go z ładowarkami do szybszego ładowania. 

Oferowany jest w dwóch kolorach: stalowym szarym i szampańskim złotym.

Choć może wydawać się to banalne, na uwagę zasługuje również opakowanie. Kartonowe pudełko, którego przytrzymywana magnesami przednia część, po otwarciu uwidacznia za plastikową szybą, na czerwonym zamszowym wnętrzu, ładnie ułożony przewód. 

Na przewodzie znajduje się wąski pasek rzepu, do przechowywania w pozycji zwiniętej. Całość wygląda na bardzo dobrze wykonaną. Detale sprawiają, że trzymamy w ręku naprawdę dobrej jakości przewód.

Przeprowadziłem kilka symulacji niekoniecznie standardowego użytkowania. Oprócz drobnych rys, nic złego się z nim nie stało – nadal działa bez zarzutu.

Przed nami jeszcze jeden bardzo ważny test. Czas. To on pokaże, czy przewód zestarzeje się z godnością.

Kabel iWalk Twister Steel możecie kupić za jedyne 99 zł w ThinkStore:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: