MacBook naładuje indukcyjnie iPhone’a? Apple chce przesyłać bezprzewodowo prąd między swoimi urządzeniami

Łukasz Bernaczyk   29 lipca 2018

MacBook i iPhone

Apple przyznano właśnie patent na „indukcyjne ładowanie pomiędzy urządzeniami elektronicznymi”. Gigant z Cupertino wpadł na pomysł, jak uratować użytkownika – np. iPhone’a – przed rozładowującą się baterią, podczas gdy ten nie ma dostępu do gniazdka z prądem, żadnych kabli przy sobie, ale ma inne iUrządzenie.

berrolia

Rozwiązanie ma polegać na indukcyjnej wymianie prądu między sprzętami. Każde urządzenie ze stajni Apple posiadałoby cewkę indukcyjną lub nawet kilka takich cewek.

Ładowanie indukcyjne Apple fot1

Po przyłożeniu w to miejsce innego produktu z nadgryzionym jabłkiem nastąpiłaby indukcyjna wymiana prądu.

W uproszczeniu –  urządzenie o bardziej naładowanej baterii oddawałoby część swojej energii elektrycznej do urządzenia, którego bateria jest bliska rozładowania.

Apple nie od dzisiaj posiada w swojej ofercie urządzenia wykorzystujące ładowanie indukcyjne. Bezprzewodowo możemy już naładować iPhone’a 8, iPhone’a X oraz Apple Watcha.

Ładowanie indukcyjne Apple fot2

Nowinką techniczną w patentowanym rozwiązaniu Apple jest sposób działania cewki indukcyjnej. Ta miałaby mieć możliwość zarówno przyjmowania prądu, jak i jego wysyłania.

Zastosowane w dzisiejszych urządzeniach (i to nie tylko Apple) cewki pełnią jedną z tych dwóch funkcji. Te w ładowarkach transmitują napięcie elektryczne, natomiast znajdujące się w telefonach czy zegarkach cewki potrafią jedynie taką energię odbierać.

Recenzja: stalowy, niezwykle wytrzymały kabel Lightning iWalk Twister Steel z MFi (+promocja)

Zobacz także:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleinsiderUS Patent and Trademark Office

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: