Samsung pokazał „niezniszczalny” panel OLED, który może znaleźć się w nowych iPhone’ach

Łukasz Bernaczyk   27 lipca 2018

niezniszczalny panel OLED Samsunga

Największy rywal Apple, szczególnie jeśli chodzi o rynek urządzeń mobilnych, pokazał opracowany w ostatnim czasie nowy panel OLED. W notatce prasowej koreańska firma poinformowała, że wyświetlacz otrzymał właśnie certyfikację (Underwriters Laboratories), – firmy zajmującej się testowaniem urządzeń dla Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.

Nowy OLED, który jak twierdzi producent nie dość, że jest elastyczny, to ma być „niezniszczalny”, może znaleźć szerokie zastosowanie nie tylko w telefonach. Świetnie sprawdzi się też w tabletach, samochodach czy w zastosowaniach militarnych.

berrolia

Swoją elastyczność i „niezniszczalność” nowy panel OLED ma zawdzięczać składowi chemicznemu ekranu, który jest przytwierdzony do panelu zrobionego ze specjalnej odmiany wzmacnianego plastiku.

Podejście takie jest mocno odmienne od tego obecnie stosowanego w telefonach, gdzie wierzchnią warstwę stanowi szkło, jak na przykład w iPhonie X. Samsung zapewnia, że stosowany plastik jest powierzchniowo twardy, lekki, a stopień jego przejrzystości jest podobny jak w przypadku szkła.

Firma UL, która testowała i certyfikowała produkt zapewnia, że panel przeszedł bardzo rygorystyczne testy wytrzymałościowe bazujące na wojskowych standardach, które wyznaczyło Ministerstwo Obrony USA.

Podczas prób, nowy panel OLED przetrwał 26 upadków z wysokości 1,2 metra oraz próbę wysokich (+ 71°C), jak i niskich (-32°C) temperatur. Po wykonaniu testów sprzęt nie wykazywał żadnych wad w wyglądzie i funkcjonował prawidłowo.

Nawet przy testach upadków z wysokości 1,8 metra “niezniszczalny” OLED nie wykazywał żadnych dysfunkcji.

Nie jest wykluczone, że wyprodukowane właśnie przez Samsunga panele znajdziemy w nowych iPhone’ach. Samsung dostarcza przecież obecne wyświetlacze OLED do iPhone’a X.

PRZECZYTAJ: Inteligentna listwa zasilająca Koogeek O1EU z HomeKit – pierwsze wrażenia

Zobacz także:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Samsung

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: