Ty masz Samsunga, Twoi znajomi mają Twoje zdjęcia (aktualizacja: oświadczenie Samsung Polska)

Tomek Czech   3 lipca 2018

Cieszysz się, że masz topowego Samsunga za 4 tysia? Twoi znajomi też się cieszą, bo właśnie oglądają Twoje zdjęcia.

Użytkownicy smartfonów Samsunga z serii Galaxy masowo skarżą się się w sieci (m.in. na reddit i oficjalnym forum Samsunga), że ich telefony wysyłają bez ich zgody zdjęcia do osób zapisanych w kontaktach. Winna jest natywna aplikacja Samsung Messages, która samodzielnie rozsyła fotki.

berrolia

Co więcej, użytkownicy nie mogą się nawet zorientować, które zdjęcia zostały wysłane i do kogo, bo aplikacja nie zapisuje tych wiadomości w folderze “Wysłane”.

Jeden z użytkowników Galaxy S9+ skarży się, że telefon sam wysłał WSZYSTKIE zdjęcia z galerii do jego dziewczyny.

Początkowo wydawało się, że problem dotyczy tylko najnowszych Galaxy S9 i S9+, ale okazuje się, że może też występować na innych modelach.

Podejrzewano, że problem jest związany z wdrażanym właśnie przez T-Mobile standardem RCS (Rich Communication Services), ale firma stanowczo temu zaprzeczyła.

Samsung oświadczył, że “przygląda się sprawie”.

Och, Samsung…

Smartfony Samsunga czasem wybuchają. Działają na Androidzie. System rozpoznawania twarzy da się oszukać zwykłym zdjęciem. Między innymi dlatego najnowsze modele sprzedają się gorzej niż dwuletnie iPhone’y.

Rozwiązanie jest proste -> apple.com/switch

Aktualizacja: Otrzymaliśmy od rzecznika prasowego Samsung Polska, Olafa Krynickiego, następujące oświadczenie w tej sprawie:

Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy.

HIT TYGODNIA: Szybka ładowarka Rock USB-C PD

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Zdjęcie: sam bloom

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: