Apple Store w Polsce? Projekt już jest

Tomek Czech   29 lipca 2018

© Kacper Ziółkowski

Mamy już Apple Pay, brakuje jeszcze Siri i Apple Store. Gdyby firma z Cupertino zdecydowała się w końcu na postawienie swojego pierwszego sklepu nad Wisłą, projekt jest już gotowy. Stworzył go Kacper Ziółkowski w ramach pracy dyplomowej na architekturze na Politechnice Śląskiej, pod okiem promotora mgr inż. arch. Janusza Poznańskiego.

berrolia

Kacpra, miłośnika sprzętu Apple, zainspirowała filozofia firmy z Cupertino, która “tworzy miejsca do doświadczania ich produktów, przywiązując wagę do ich jakości, wizualnej atrakcyjności i innowacyjności. Obejmuje to w równym stopniu małe lokale handlowe, jak i duże, flagowe placówki o zróżnicowanej funkcji. Angażuje do tego największe i respektowane pracownie architektoniczne, umożliwiając im stworzenie architektury, która wprowadza do otoczenia i życia użytkowników nową jakość”.

Według Tima Cooka, obecnego prezesa Apple, w Apple Retail zawsze chodziło o coś więcej, niż tylko sprzedaż.

Chodziło o uczenie się, inspirowanie siebie nawzajem oraz łącznie się z innymi ludźmi. Nasze sklepy to najlepsze miejsca by odkrywać, poznawać i doświadczać nasze produkty.

W projekcie Kacpra polski Apple Store, który powstał w zgodzie z tą filozofią, jest zlokalizowany w Warszawie, przy Pałacu Kultury i Nauki i pozostaje w ścisłym związku z obecnie zachodzącym procesem rewitalizacji tych okolic i utworzeniu tzw. Placu Centralnego.

Będzie nie tylko wartością dodaną to tego terenu, ale również uzupełni go o dodatkową funkcje i walor estetyczny nowoczesnej architektury. Placówka, będąc jedyną tak dużą jednostką w tej części Europy, pomoże również w promowaniu produktów firmy oraz zwiększeniu rosnących udziałów w rynku technologicznym.

Charakterystycznym elementem polskiego Apple Store, podobnie jak wielu innych obecnie powstających sklepów Apple na całym świecie byłby “wyjątkowy sposób rozwiązania części publicznej, ważnej również ze względów lokalizacyjnych oraz sposób wkomponowania i połączenia jej z dominującą funkcją handlową”.

Apple Store w Warszawie – wizualizacje (Kacper Ziółkowski)

© Kacper Ziółkowski

© Kacper Ziółkowski

© Kacper Ziółkowski

© Kacper Ziółkowski

Szczegóły tego projektu i więcej prac Kacpra Ziółkowskiego można znaleźć na jego blogu.

Recenzja: stalowy, niezwykle wytrzymały kabel Lightning iWalk Twister Steel z MFi (+promocja)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: