Apple Watch Series 4 z większym ekranem potwierdzony przez… Apple?

Tomek Czech   16 sierpnia 2018

Od pewnego czasu pojawiały się doniesienia, że Apple Watch Series 4 będzie miał większy ekran niż obecne modele – koperta prawdopodobnie pozostanie tego samego rozmiaru, natomiast wielkość wyświetlacza powiększy się dzięki zmniejszeniu obramowania. Czy Apple potwierdziło właśnie taki wygląd nowej generacji swojego zegarka?

Firma wprowadziła ikonę Apple Watcha z większym ekranem do iOS 12 (natknął się na nią w becie iOS 12 i podzielił tym na Twitterze @JackMistrz).

Co prawda już od niemal roku Apple używa podobnej ikony Apple Watcha na swojej stronie, jednak ta z iOS 12 różni się nico od niej i wprowadzenie jej do nowej wersji iOS tuż przed spodziewaną premierą nowego modelu zegarka może nie być przypadkiem.

W marcu Ming-Chi Kuo podawał, że nowy Apple Watch będzie miał o 15% większy ekran niż obecne modele. W swoim lipcowym raporcie pisał, że mniejsza wersja zegarka będzie miała wyświetlacz 39,9 mm (obecnie 38 mm), a większa – 45,2 mm (obecnie 42 mm).

Analityk twierdził też, że nowy smartwatch z Cupertino będzie wyposażony w większą baterię, która pozwoli na jeszcze dłuższe działanie na jednym ładowaniu oraz w dodatkowe sensory do monitorowania naszego zdrowia (zwłaszcza pracy serca).

Informacje o większym ekranie podawał też później Mark Gurman z Bloomberga.

Apple Watch Series 4 (2018) – premiera

Według Ming-Chi Kuo, premiera nowego Apple Watcha odbędzie się jesienią. Wszystkie dotychczasowe modele zostały zaprezentowane we wrześniu, więc możemy się spodziewać, że tak samo będzie w tym roku. Apple najprawdopodobniej pokaże światu Apple Watch Series 4 na wrześniowej konferencji, na której swą premierę będą miały też trzy nowe modele iPhone’a.

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: