Motorola bezwstydnie skopiowała iPhone’a X i udaje, że nic się nie stało

Łukasz Bernaczyk   20 sierpnia 2018

Od czasu premiery iPhone’a X, kopiujących wygląd smartfona Apple było już wielu – Asus, LG, OnePlus, Huawei czy Xiaomi. Wszyscy upodobniali swoje flagowce do „iksa”, ale to, co zrobiła Motorola z modelem P30, to już nie upodobnianie, tylko zwykły plagiat.

berrolia

Zanim producenci smartfonów zaczęli kopiować iPhone’a X próbowali go zdyskredytować, np. wyśmiewając notcha. Kiedy zauważyli, że wcięcie w iPhone’ie X nikomu nie przeszkadza, a wielu się nawet podoba, była już tylko jedna droga – odwzorowanie designu iPhone’a.

Robili i robią to niemal wszyscy producenci smartfonów. I nie mówię tu o perfidnych chińskich podróbach – do wyglądu “iksa” zbliżyło się większość topowych modeli największych marek. Wymienię tu tylko kilka modeli: LG G7, Huawei P20, OnePlus 6, Asus ZenFone 5 (tu było już naprawdę blisko oryginału), Xiaomi Mi 8 (tu również).

Poniżej wrzucam kilka grafik.  Dla porównania, po lewej stronie na każdej z nich umieściłem iPhone’a X.

iPhone X vs. LG G7

iPhone X vs. Huawei P20

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: