Procesor, głupcze! Czyli dlaczego iPhone X jest szybszy niż Galaxy Note 9 (wideo)

Tomek Czech   22 sierpnia 2018

Wprowadzając na rynek swojego najnowszego flagowca – Galaxy Note 9, Samsung chwalił się jego “niesamowitą wydajnością”. Już kilka godzin później okazało się, że wyposażony w najnowszy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 Note 9 przegrywa w teście szybkości z zeszłorocznym iPhonem X, posiadającym sześciordzeniowy chip A11 Bionic.

To właśnie tworzone przez Apple własne procesory są w największej mierze odpowiedzialne za znakomitą wydajność urządzeń mobilnych z Cupertino. Apple wyprzedziło konkurencję o lata świetlne pod względem wydajności chipów w operacjach jednowątkowych (praca na jednym rdzeniu; single-core), co w olbrzymim stopniu determinuje szybkość urządzenia.

berrolia

Ale Apple nie stworzyło tak dobrych procesorów z dnia na dzień. Rene Ritchie z iMore w swoim najnowszym wideo wyjaśnia tajemnicę szybkości iPhone’a opowiadając o tym, jak firma z Cupertino od lat (zaczęło się oczywiście od Steve’a Jobsa), konsekwentnie, krok po kroku, pracowała nad własnym chipem, który ma tylko jedno zadanie – “zapewnić, że iOS i jego aplikacje będą działały szybciej niż cokolwiek innego na tej planecie”.

Mocno polecam!

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: