Raport: nowy iPhone 6,1″ LCD (“iPhone 9”) opóźniony

Tomek Czech   29 sierpnia 2018

Nowy iPhone z ekranem LCD 6,1-cala (“iPhone 9”) może być nieznacznie opóźniony – twierdzi analityk Ming-Chi Kuo. Nie podaje dokładnej daty startu sprzedaży tego modelu, ale z jego raportu wynika, że rynkowa premiera tego modelu odbędzie się w październiku.

berrolia

W zeszłym roku Apple zaprezentowało trzy nowe flagowce – iPhone 8, 8 Plus i X – na wrześniowej konferencji, ale tylko dwa pierwsze modele były dostępne jeszcze w tym samym miesiącu. Na iPhone’a X musieliśmy czekać aż do listopada.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie. Prawdopodobnie już 12 września Apple pokaże światu trzy nowe modele – iPhone X drugiej generacji (5,8″ OLED), “iPhone X Plus” (6,5″ OLED) i “iPhone 9″ (6,1” LCD) – ale w sprzedaży najpierw pojawią się dwa modele z wyświetlaczami OLED (najprawdopodobniej 21 września), natomiast tańszy model z ekranem LCD będzie dostępny od października.

iPhone 9 (2018) – specyfikacja, cena

Nowy model iPhone’a z wyświetlaczem LCD 6,1-cala ma wyglądać podobnie do iPhone’a X – ma posiadać ekran edge-to-edge z notchem i Face ID.

Według doniesień, ma być wyposażony w pojedynczą tylną kamerę, 3 GB RAM, szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe, aluminiową ramę, dwa gniazda na karę SIM i być dostępny w kilku jaskrawych kolorach. Prawdopodobnie nie będzie posiadał 3D Touch.

Ma kosztować mniej więcej tyle, ile kosztuje iPhone 8, czyli 699 dol. (około 3500 zł).

Wielka promocja na etui Spigen do iPhone’a – tańsze nawet o 50%!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: