Raport: nowy iPhone 6,1″ LCD (“iPhone 9”) opóźniony

Tomek Czech   29 sierpnia 2018

Nowy iPhone z ekranem LCD 6,1-cala (“iPhone 9”) może być nieznacznie opóźniony – twierdzi analityk Ming-Chi Kuo. Nie podaje dokładnej daty startu sprzedaży tego modelu, ale z jego raportu wynika, że rynkowa premiera tego modelu odbędzie się w październiku.

berrolia

W zeszłym roku Apple zaprezentowało trzy nowe flagowce – iPhone 8, 8 Plus i X – na wrześniowej konferencji, ale tylko dwa pierwsze modele były dostępne jeszcze w tym samym miesiącu. Na iPhone’a X musieliśmy czekać aż do listopada.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie. Prawdopodobnie już 12 września Apple pokaże światu trzy nowe modele – iPhone X drugiej generacji (5,8″ OLED), “iPhone X Plus” (6,5″ OLED) i “iPhone 9″ (6,1” LCD) – ale w sprzedaży najpierw pojawią się dwa modele z wyświetlaczami OLED (najprawdopodobniej 21 września), natomiast tańszy model z ekranem LCD będzie dostępny od października.

iPhone 9 (2018) – specyfikacja, cena

Nowy model iPhone’a z wyświetlaczem LCD 6,1-cala ma wyglądać podobnie do iPhone’a X – ma posiadać ekran edge-to-edge z notchem i Face ID.

Według doniesień, ma być wyposażony w pojedynczą tylną kamerę, 3 GB RAM, szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe, aluminiową ramę, dwa gniazda na karę SIM i być dostępny w kilku jaskrawych kolorach. Prawdopodobnie nie będzie posiadał 3D Touch.

Ma kosztować mniej więcej tyle, ile kosztuje iPhone 8, czyli 699 dol. (około 3500 zł).

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: