Takiego MacBooka brałbym w ciemno – świetny koncept “MacBooka Pro Touch 2018”

Łukasz Bernaczyk   29 sierpnia 2018

Brak fizycznych przycisków, a w ich miejsce duży ekran Retina, pełniący funkcję ogromnego Touch Bara oraz dynamicznej klawiatury, wspomaganej silnikiem haptycznym… ufff, zrobiło mi się gorąco.

berrolia

Furkan Kasap zwizualizował moje marzenia dotyczące przyszłych komputerów z linii MacBook Pro. Sama bryła laptopa jest raczej „toporna” i zdecydowanie wolałbym tę obecnie stosowaną w laptopach z serii Pro od Apple. Wszystko jednak nadrabia to, co zobaczymy po otwarciu pokrywy z ekranem, a jest to obłędne.

Klasyczną klawiaturę zastępuje ogromny ekran Retina, którego górna część przeznaczona została na mocno rozwiniętego Touch Bara.

Drugą cześć ekranu zajmuje tzw. klawiatura dynamiczna, która dopasowuje się do tego, w jaki sposób w danym momencie chcemy używać naszego MacBooka.

Zamieszczone pod ekranem silniki haptyczne sprawiają, że dotykanie ekranu w odczuciu zbliża użytkownika do doświadczeń znanych z wciskania klasycznych, mechanicznych przycisków.

Apple powoli idzie w tym kierunku. Klawiatury w MacBookach są coraz bardzie płaskie, na dolnej części już wylądował wyświetlacz z dynamicznie wyświetlanymi przyciskami, w postaci Touch Bara.

Wprawdzie to tylko koncept i do czasu, aż przemysł technologiczny nie opracuje bardziej wydajnych baterii, taki MacBook raczej nie ma prawa bytu. Praca bez ładowarki ograniczałaby się do 1-2 godzin, a takiego kompromisu raczej nie chcemy.

Niewykluczone jednak, że kiedy przejdziemy barierę ograniczających nas baterii, nowe laptopy Apple będą wyglądały podobnie do tego na powyższych renderach.

“Good Promo” w ThinkStore – mnóstwo świetnych akcesoriów tańszych nawet o 50%!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: