Jak zrobić kopię zapasową i poprawnie zainstalować watchOS 5

Tomek Czech   17 września 2018

Oprócz iOS 12 i tvOS 12, dziś wieczorem Apple udostępni też finalną wersję watchOS 5 – najnowszego systemu operacyjnego dla Apple Watcha.

watchOS 5 to interaktywne powiadomienia, funkcja walkie-talkie, Podcasty, aplikacja Trening z nowymi możliwościami i zaawansowanymi funkcjami biegania, ulepszona tarcza Siri wykorzystująca mechanizmy samouczenia czy możliwość wyświetlania stron WWW zoptymalizowanych do ekranu zegarka.

berrolia

Oto jak zrobić kopię zapasową i jak poprawnie zainstalować watchOS 5:

Aktualizacja iPhone’a do iOS 12

W pierwszej kolejności zaktualizuj sparowanego z Apple Watchem iPhone’a do iOS 12. Dokładne instrukcje, jak zrobić to poprawnie, znajdziesz tutaj.

Kopia zapasowa Apple Watcha

Nie musisz się martwić o kopię zapasową – zegarek automatycznie, regularnie zapisuje ją w aplikacji Apple Watch na iPhonie. Jeśli zrobisz backup iPhone’a używając iCloud lub iTunes (powinno się to zrobić przed aktualizacją do iOS 12), dane z Apple Watcha zawarte będą już w tej kopii zapasowej.

Instalacja watchOS 5

Żeby móc zainstalować nowy OS, Apple Watch musi znajdować się w zasięgu iPhone’a, być naładowany w co najmniej 50% i podłączony do ładowarki.

  1. Po zainstalowaniu iOS 12 na iPhonie, wejdź w aplikację Apple Watch -> Ogólne -> Uaktualnienia;
  2. Naciśnij „Pobierz i zainstaluj”;
  3. Wpisz swój czterocyfrowy kod (na iPhonie) i zaakceptuj „Warunki użytkowania”;
  4. naciśnij „Zainstaluj”;
  5. iPhone pobierze aktualizację i zainstaluje ją na Apple Watchu.

Gotowe!

Black Friday: Netatmo z HomeKit taniej o 25%

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: