Apple udostępnia finalną wersję iOS 12

Tomek Czech   17 września 2018

Apple udostępniło przed chwilą finalną wersję iOS 12 – swojego najnowszego mobilnego systemu operacyjnego, który zaprezentowało w czerwcu na WWDC 2018.

iOS 12 to przede wszystkim optymalizacja w celu zwiększenia szybkości i reaktywności, funkcja Czas przed ekranem, Memoji, nowe Animoji, nowe efekty w aparacie, grupowanie powiadomień, udoskonalona funkcja “Nie przeszkadzać”, ARKit 2 i nowe aplikacje Shortcuts oraz Miarka.

berrolia

Oficjalną listę WSZYSTKICH nowości w iOS 12 znajdziesz tutaj.

Zobacz: jak przygotować się do aktualizacji i poprawnie zainstalować iOS 12.

Przegląd nowość w iOS 12 – Memoji i Animoji

Instalacja z iOS 12 beta

Jeśli macie zainstalowany profil beta i używacie jednej z wersji testowych iOS 12, musicie usunąć profil i zrestartować urządzenie, żeby pojawia się Wam możliwość aktualizacji do finalnej wersji iOS 12.

Nie musicie tego robić, jeśli macie wersję GM (Golden Master) iOS 12 – pokrywa się ona 1:1 z finalną, publiczną wersją iOS 12 (ten sam build).

Czy warto instalować iOS 12 na starszych urządzeniach?

Tak.

Tworząc iOS 12 Apple bardzo mocno skupiło się na optymalizacji systemu pod względem stabilności i wydajności. Firma zapewniała na WWDC, że iOS 12 działa szybciej niż iOS 11 nawet na starszych iPhone’ach. Craig Federighi podawał na scenie przykład iPhone’a 6 Plus, na którym wiele zadań nowy system operacyjny miał wykonywać aż 40-50% szybciej niż poprzedni.

Na oficjalnej stornie Apple czytamy, że “doskonalenia poprawiają wydajność wszystkich obsługiwanych przez system urządzeń” – w tym nawet najstarszych urządzeń kompatybilnych z iOS 12, czyli iPhone’a 5s i iPada Air.

Potwierdziły to testy pierwszej wersji beta:

I jednej z ostatnich wersji testowych iOS 12:

Marcin pisał, że iOS 12 dał drugie życie jego iPhone’owi 6s Plus.

Jest też już finalna wersja watchOS 5.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: