Dual SIM w iPhonie Xs i Xs Max na razie nie będzie dostępny – nawet jeśli wsparcie dla eSIM będą oferować operatorzy

Tomek Czech   18 września 2018

Wszystkie nowe iPhone’y – Xs, Xs Max i Xr – posiadają funkcjonalność dual SIM, co oznacza, że mogą jednocześnie działać z dwiema kartami SIM: jedną fizyczną (nano-SIM) oraz jedną elektroniczną – eSIM (modele z miejscem na dwie fizyczne karty SIM będą sprzedawane jedynie w Chinach). Okazuje się jednak, że dual SIM nie będzie dostępne w tegorocznych iPhone’ach już od dnia ich premiery. A przynamniej nie od dnia premiery modeli Xs i Xs Max, czyli 21 września.

berrolia

Dual SIM w iPhone Xs, Xs Max i Xr

Na swojej oficjalnej stronie wsparcia Apple podaje, że do korzystania z dual SIM będziemy potrzebować iPhone’a Xs lub Xs Max (nie wymienia iPhone’a Xr, ale ten model także posiada tę funkcjonalność) z “uaktualnieniem do systemu iOS 12 dostępnym jeszcze w tym roku”.

Oznacza to, że dual SIM zacznie działać dopiero po udostępnieniu przez Apple aktualizacji iOS 12, być może będzie to iOS 12.1 lub iOS 12.2. Nie wiadomo, kiedy dokładnie może się ono pojawić (w zeszłym roku iOS 11.1 pojawiło się 31 października, a iOS 11.2 – 2 grudnia).

Być może zbiegnie się to z premierą iPhone’a Xr, która nastąpi 26 października.

Dual SIM w Polsce – Orange, Play, T-Mobile, Plus

Czy to coś zmienia dla polskiego użytkownika? Prawdopodobnie nie. Spośród polskich operatorów na razie tylko Orange zapowiedział wprowadzenie wsparcia dla eSIM – ma to nastąpić “jeszcze w tym roku”. Należy więc podejrzewać, że i tak nie stałoby się to wraz lub zaraz po premierze nowych iPhone’ów Xs i Xs Max (28 września), tylko bliżej końca roku. Do tego czasu Apple zdążyłoby udostępnić aktualizację iOS 12.

Być może wsparcie dla eSIM w Orange pojawi się wraz z premierą iOS 12.1 czy 12.2.

A co z pozostałymi polskimi operatorami? Play oświadczył, że w tym momencie nie pracuje nad wdrożeniem eSIM. Natomiast T-Mobile i Plus oficjalnie wyrażają jedynie duże zainteresowanie tematem eSIM, ale nie podają żadnych konkretów. Nie należy się więc spodziewać szybkiego wprowadzenia wsparcia dla elektronicznych kart SIM w tych sieciach.

Warto dodać, że – jak zauważyło The Verge – wsparcie dla eSIM oferują operatorzy w zaledwie 10 krajach: Austrii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Indiach, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: